• e mërkurë, 29 maj 2024
Mariçiq: Në qershor mbërrin dërgesa e re e formuralëve prej rreth 300.000 pasaportave, deri në shtator pritet të lëshohen rreth 1.900.000

Mariçiq: Në qershor mbërrin dërgesa e re e formuralëve prej rreth 300.000 pasaportave, deri në shtator pritet të lëshohen rreth 1.900.000

Shkup, 26 shkurt 2024 (MIA) - Zëvendëskryeministri i parë i ngarkuar për Çështje Evropiane, Bojan Ma...

VLEN: Rezultati 3 me 1

VLEN: Rezultati 3 me 1

Shkup, 26 shkurt 2024   Brenda një dite, kandidati i Koalicionit “VLEN”, Arben Tar...

Masa sigurie të nivelit më të lartë në Tiranë për shkak të vizitës së Zelenskit dhe samitit Ukrainë - Ballkani Perëndimor

Masa sigurie të nivelit më të lartë në Tiranë për shkak të vizitës së Zelenskit dhe samitit Ukrainë - Ballkani Perëndimor

Tiranë, 26 shkurt 2024 (MIA) - Para vizitës së presidentit ukrainas Volodimir Zelenski dhe samitit U...

Një person është vrarë me armë zjarri në afërsi të fshatit Bllacë të Shkupit

Një person është vrarë me armë zjarri në afërsi të fshatit Bllacë të Shkupit

Shkup, 26 shkurt 2024 (MIA) - Një person është vrarë sonte me armë zjarri afër rrugës lokale nga Bll...

Osmani i ka mbledhur 10.000 nënshkrimet e nevojshme për kandidaturën presidenciale

Osmani i ka mbledhur 10.000 nënshkrimet e nevojshme për kandidaturën presidenciale

Shkup, 26 shkurt 2024 (MIA) - Kandidati për president i BDI-së dhe ministër aktual i Punëve të Jasht...

Parlamenti hungarez e zgjodhi Tamash Sulok për president të ri të shtetit

Parlamenti hungarez e zgjodhi Tamash Sulok për president të ri të shtetit

Budapest, 26 shkurt 2024 (MIA) - Parlamenti hungarez e ka zgjedhur Tomash Sulok, kryetar i Gjyk...

Abas e ka pranuar dorëheqjen e qeverisë palestineze

Abas e ka pranuar dorëheqjen e qeverisë palestineze

Ramallah, 26 shkurt 2024 (MIA) - Presidenti palestinez Mahmud Abas e ka pranuar dorëheqjen e kryemin...

Skug është përfqasuesi special i ri për të Drejtat e Njeriut në BE

Skug është përfqasuesi special i ri për të Drejtat e Njeriut në BE

Bruksel, 26 shkurt 2024 (MIA) - Diplomati suedez Olof Skug sot është emëruar përfaqësuesi special i...

Takim Toshkovski, Bojmacaliev dhe Tiganj: Kroacia ka mirëkuptim për problemin me dokumentet e udhëtimit të shtetasve të Maqedonisë së Veriut

Takim Toshkovski, Bojmacaliev dhe Tiganj: Kroacia ka mirëkuptim për problemin me dokumentet e udhëtimit të shtetasve të Maqedonisë së Veriut

Shkup, 26 shkurt 2024 (MIA) - Ambasadorja kroate Nives Tiganj në takimin e sotëm me ministrin e Punë...

BDI: Bujar Osmani kandidati i parë zyrtar për President me mbi 10.000 nënshkrime 

BDI: Bujar Osmani kandidati i parë zyrtar për President me mbi 10.000 nënshkrime 

Shkup, 26 shkurt 2024  Bashkimi Demokratik për Integrim njofton opinionin se kandidati...

Zelenski: Ukraina ka marrë vetëm 30 për qind të granatave të premtuara nga BE-ja

Zelenski: Ukraina ka marrë vetëm 30 për qind të granatave të premtuara nga BE-ja

Kiev, 26 shkurt 2024 (MIA) - Ukraina ka marrë vetëm 30 për qind nga një milion granatat artilerike t...

Toshkovski, Bushi dhe Bojmacaliev u takuan me ambasadorin austriak Pamer

Toshkovski, Bushi dhe Bojmacaliev u takuan me ambasadorin austriak Pamer

Shkup, 26 shkurt 2024 (MIA) - Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski, zëvendësminis...

Ulf Kristerson pasi të gjithë anëtarët e Aleancës e kanë ratifikuar kandidaturën e Suedisë për NATO: Ditë historike për vendin

Ulf Kristerson pasi të gjithë anëtarët e Aleancës e kanë ratifikuar kandidaturën e Suedisë për NATO: Ditë historike për vendin

Stokholm, 26 shkurt 2024(MIA) - Kryeministri suedez Ulf Kristerson vlersoi se sot është "ditë histor...

Stoltenberg e përshëndeti miratimin hungarez për anëtarësimin e Suedisë në NATO

Stoltenberg e përshëndeti miratimin hungarez për anëtarësimin e Suedisë në NATO

Bruksel, 26 shkurt 2024 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e ka mirëpritur...

Parlamenti hungarez e ratifikoi kandidaturën e Suedisë për NATO

Parlamenti hungarez e ratifikoi kandidaturën e Suedisë për NATO

Budapest, 26 shkurt 2024 (MIA) - Parlamenti i Hungarisë e ka miratuar sot projektligjin që i mundëso...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR