• e shtunë, 15 qershor 2024
Së paku një viktimë në të shtënat në Atlanta

Së paku një viktimë në të shtënat në Atlanta

Atlanta, 3 maj 2023 (MIA) – Së paku një person është vrarë, ndërsa tre janë hospitalizuar pas të sht...

Eskobar për koalicionin Meta-Berisha: Qytetarët të mos kthehen mbrapa, kur mund të shohin drejt së ardhmes

Eskobar për koalicionin Meta-Berisha: Qytetarët të mos kthehen mbrapa, kur mund të shohin drejt së ardhmes

Tiranë, 3 maj 2023 (MIA) - Të votosh për koalicionin Berisha-Meta për Shtetet e Bashkuara të Amerikë...

Osmani: Ekziston një lidhje e fortë midis lirisë së medieve dhe sigurisë

Osmani: Ekziston një lidhje e fortë midis lirisë së medieve dhe sigurisë

Shkup, 3 maj 2023 (MIA) - Ekziston një lidhje e fortë midis lirisë së m...

KQ e Alternativës e autorizoi Gashin t'i fillojë bisedimet për bashkëpunimet potenciale në kuadër të opozitës shqiptare

KQ e Alternativës e autorizoi Gashin t'i fillojë bisedimet për bashkëpunimet potenciale në kuadër të opozitës shqiptare

Shkup, 3 maj 2023 (MIA) - Kryesia Qendrore e Alternativës e autorizoi kryetarin e partisë Afrim Gash...

Propozohet paraburgim ndaj katër personave, zbulohet sasi e madhe e marihuanës në Shkup

Propozohet paraburgim ndaj katër personave, zbulohet sasi e madhe e marihuanës në Shkup

Shkup, 3 maj 2023 (MIA) - Prokurori publik i Prokurorisë Themelore Publike Shkup, duke vepruar...

Axhej Banga zgjidhet kryetar i ri i Bankës Botërore

Axhej Banga zgjidhet kryetar i ri i Bankës Botërore

Uashington, 3 maj 2023 (MIA) - Axhej Banga (Axhej), kandidati i SHBA-së, sot është zgjedhur kryetar...

Vuçiq: Dita më e rëndë në historinë bashkëkohore të Serbisë

Vuçiq: Dita më e rëndë në historinë bashkëkohore të Serbisë

Beograd, 3 maj 2023 (MIA) - Kjo është dita më e rëndë në historinë bashkëkohore të Serbisë, pik...

Ministri Aliu, pjesëmarrës në Forumin Ekonomik Botëror (FEB) 2023 në Gjenevë

Ministri Aliu, pjesëmarrës në Forumin Ekonomik Botëror (FEB) 2023 në Gjenevë

Shkup, 3 maj 2023 (MIA) - Ministri i MSHIA-së Azir Aliu, merr pjesë në Samitin vjetor të Forumit Eko...

Kovaçevski nga Këshilli i Sigurimit të KB-së: Maqedonia e Veriut është shembull për zgjidhjen e çështjeve të hapura në vend dhe me fqinjët

Kovaçevski nga Këshilli i Sigurimit të KB-së: Maqedonia e Veriut është shembull për zgjidhjen e çështjeve të hapura në vend dhe me fqinjët

Nju-Jork, 3 maj 2023 (MIA) - Kryeministri Dimitar Kovaçevski u drejtua sot para Këshillit të Sigurim...

Të paktën 16 viktima në sulmet ruse në zonën e Hersonit

Të paktën 16 viktima në sulmet ruse në zonën e Hersonit

Kiev, 3 maj 2023 (MIA) - Të paktën 16 persona e kanë humbur jetën, ndërsa 22 të tjerë janë plag...

 Zelenski: Ne nuk qëndrojmë pas sulmit të Kremlinit

 Zelenski: Ne nuk qëndrojmë pas sulmit të Kremlinit

Helsink, 3 maj 2023 (MIA) - Presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenski e përsëriti se Kievi nuk...

Kurti propozon draft-statut të ri të AKS-së

Kurti propozon draft-statut të ri të AKS-së

Prishtinë, 3 maj 2023 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot e prezantoi versionin e t...

Dy vajza u plagosën në sulm në një shkollë në Berlin

Dy vajza u plagosën në sulm në një shkollë në Berlin

Berlin, 3 maj 2023 (MIA) - Policia e Berlinit njoftoi se dy fëmijë të vegjël janë plagosur rëndë në...

Bytyqi i kënaqur nga rezultatet nga indeksi i

Bytyqi i kënaqur nga rezultatet nga indeksi i "Reporterëve pa kufij" për lirinë e mediumeve në botë

Shkup, 3 maj 2023 (MIA) - Obligim i ynë është t'i sigurojmë të gjitha kushtet që Maqedonia e Ve...

Inflacioni në Turqi është ngadalësuar në 44 për qind para zgjedhjeve

Inflacioni në Turqi është ngadalësuar në 44 për qind para zgjedhjeve

Ankara, 3 maj 2023 (MIA) - Inflacioni vjetor i Turqisë, sipas të dhënave zyrtare, u ngadalësua...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR