• среда, 17 јули 2024
Векиќ прва полуфиналистка на Вимблдон

Векиќ прва полуфиналистка на Вимблдон

Лондон, 9 јули 2024 (МИА) - Хрватската тенисерка Дона Векиќ попладнево ја победи Лулу Сун од Нов Зел...

Ролан Гарос забрани алкохол на трибините

Ролан Гарос забрани алкохол на трибините

Париз, 30 мај 2024 (МИА) – Организаторите на Ролан Гарос донесоа забрана за пиење алкохол на три...

Пегула ќе го пропушти Ролан Гарос

Пегула ќе го пропушти Ролан Гарос

Париз, 23 мај 2024 (МИА) - Петтиот светски рекет, американската тенисерка Џесика Пегула објави дека...

Ѓоковиќ: Никогаш нема да кажам кој е најдобар тенисер во историјата

Ѓоковиќ: Никогаш нема да кажам кој е најдобар тенисер во историјата

Белград, 16 мај 2024 (МИА) – Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ призна дека од почит кон сите шампио...

Нов настап на Ѓорческа на Ролан Гарос

Нов настап на Ѓорческа на Ролан Гарос

Скопје, 11 мај 2024 (МИА) - Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја очекува нов настап на е...

Женг за прв пат стигна до полуфиналето на Грен слем и ќе дебитира во топ 10

Женг за прв пат стигна до полуфиналето на Грен слем и ќе дебитира во топ 10

Мелбурн, 2024 (МИА) – Во моментов 15. светски рекет Чинвен Женг денес ја победи Ана Калинскаја на Ав...

Јастремскаја стана петтата квалификантка која стигнала до полуфинале на Грен слем

Јастремскаја стана петтата квалификантка која стигнала до полуфинале на Грен слем

Мелбурн, 24 јануари 2024 (МИА) – Украинката Дајана Јастремскаја од квалификациите стигнаа до полуфин...

Трета година по ред во првото коло на АО ќе се соочат две шампионки

Трета година по ред во првото коло на АО ќе се соочат две шампионки

Мелбурн, 11 јануари 2024 (МИА) – Трета година по ред две Грен слем шампионки ќе ги одмерат силите ме...

Австралија опен 2024 ќе почне во недела и ќе трае 15 дена

Австралија опен 2024 ќе почне во недела и ќе трае 15 дена

Мелбурн, 3 октомври 2023 (МИА) - Отвореното првенство на Австралија 2024 година за прв пат ќе трае 1...

Мареј: Рано да се отпише Ѓоковиќ за грен слем титули

Мареј: Рано да се отпише Ѓоковиќ за грен слем титули

Лондон, 8 август 2023 (МИА) - Британскиот тенисер Енди Мареј смета дека Србинот Новак Ѓоковиќ не тре...

На „Ролан Гарос“ поставен рекорд

На „Ролан Гарос“ поставен рекорд

Париз, 31 мај 2023 (МИА) – На Грен слемот „Ролан Гарос“ е поставен рекорд по одигрувањето на натпрев...

Ѓоковиќ по десетти пат го освои трофејот на Австралија опен

Ѓоковиќ по десетти пат го освои трофејот на Австралија опен

Мелбурн, 29 јануари 2023 (МИА) - Ср...

Циципас избори полуфинале на Австрлија опен

Циципас избори полуфинале на Австрлија опен

Мелбурн, 24 јануари 2023 (МИА) – Гр...

Формирани четвртфиналните двојки кај тенисерките на Австралија опен

Формирани четвртфиналните двојки кај тенисерките на Австралија опен

Мелбурн, 23 јануари 2023 (МИА) - Одредени се сите четвртфинални двојки на женск...

Зверев го претрпе најраниот пораз на Грен слем во последните четири години

Зверев го претрпе најраниот пораз на Грен слем во последните четири години

Мелбурн, 19 јануари 2023 (МИА) - По...

Image

Остани поврзан