• вторник, 18 јуни 2024
Анчелоти ја повлече својата изјава, Реал ќе настапи на Светското клупско првенство

Анчелоти ја повлече својата изјава, Реал ќе настапи на Светското клупско првенство

  Мадрид, 10 јуни 2024 (МИА) – Тренерот на европскиот фудбалски шампион Реал Мадрид, Ка...

Реал нема да учествува на СП за клубови: Анчелоти има јасен став

Реал нема да учествува на СП за клубови: Анчелоти има јасен став

Мадрид, 10 јни 2024 (МИА) - Реал Мадрид нема да учествува на Светското клупско првенство под покрови...

Анчелоти: Страдавме против Борусија, но победивме - сонот продолжува!

Анчелоти: Страдавме против Борусија, но победивме - сонот продолжува!

Мадрид, 2 јуни 2024 (МИА) - Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, го продолжи својот успех во Лиг...

Анчелоти го објави составот на Реал Мадрид за финалето на Лигата на шампионите

Анчелоти го објави составот на Реал Мадрид за финалето на Лигата на шампионите

Лондон, 1 јуни 2024 (МИА) - Реал Мадрид ја задржа традицијата да го објави својот стартен состав пор...

Реал Мадрид ќе биде последниот клуб на Анчелоти

Реал Мадрид ќе биде последниот клуб на Анчелоти

Мадрид, 28 мај 2024 (МИА) - Карло Анчелоти во интервју за италијанскиот весник „Република“ изјави де...

Анчелоти за Дортмунд: Играме против екипа која заслужува да биде во финалето на Лигата на шампионите

Анчелоти за Дортмунд: Играме против екипа која заслужува да биде во финалето на Лигата на шампионите

Лондон, 28 мај 2024 (МИА) - Тренерот на фудбалерите на Реал Мадрид, Карло Анчелоти изјави дека Борусија Дортмунд сосе...

Анчелоти не кажува дали Реал е фаворит во финалето од ЛШ

Анчелоти не кажува дали Реал е фаворит во финалето од ЛШ

Мадрид, 27 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти не сакаше да каже дали неговиот...

Анчелоти: Ова беше мојата најдобра сезона како тренер

Анчелоти: Ова беше мојата најдобра сезона како тренер

Мадрид, 15 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти даде оценка за сезоната која е в...

Анчелоти: Во моментов не размислувам за евентуална преселба на Мбапе во Реал

Анчелоти: Во моментов не размислувам за евентуална преселба на Мбапе во Реал

Мадрид, 12 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти одговори на прашање за можниот т...

Реал ќе биде крунисан на 14 мај

Реал ќе биде крунисан на 14 мај

  Мадрид, 8 мај 2024 (МИА) – Реал Мадрид ќе го добие шампионскиот пехар во Ла Лига по д...

Анчелоти: Нашата радост е воздржана затоа што претстои најважниот натпревар во сезоната

Анчелоти: Нашата радост е воздржана затоа што претстои најважниот натпревар во сезоната

Мадрид, 5 мај 2024 (МИА) - Реал Мадрид ја освои рекордната 36-та шампионска титула во шпанската Ла Л...

Арбелоа сака да го наследи Анчелоти како тренер на Реал Мадрид

Арбелоа сака да го наследи Анчелоти како тренер на Реал Мадрид

Мадрид, 3 мај 2024 (МИА) - Агентот на поранешниот играч на Реал Мадрид, Алваро Арбелоа - Оскар Рибо,...

Анчелоти ќе го има на располагање Куртоа за најважните натпревари

Анчелоти ќе го има на располагање Куртоа за најважните натпревари

Мадрид, 2 мај 2024 (МИА) - Тибо Куртоа ќе се врати на теренот пред крајот на тековната сезона, објав...

Анчелоти: Луѓето веќе мислат дека сме се пласирале во финалето на ЛШ

Анчелоти: Луѓето веќе мислат дека сме се пласирале во финалето на ЛШ

Минхен, 29 април 2024 (МИА) - Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, ја покажа својата типична сми...

Анчелоти: Ѓулер ќе биде клучен играч на Реал

Анчелоти: Ѓулер ќе биде клучен играч на Реал

  Мадрид, 27 април 20204 (МИА) – Турскиот талент Арда Ѓулер следната сезона ќе биде меѓ...

Image

Остани поврзан