• недела, 14 јули 2024
Де ла Фуенте: Натпреварот против Англија ќе биде многу поинаков од оние што ги игравме досега на Евро 2024

Де ла Фуенте: Натпреварот против Англија ќе биде многу поинаков од оние што ги игравме досега на Евро 2024

Берлин, 14 јули 2024 (МИА) - Селекторот на шпанската фудбалска репрезентација Луис де ла Фуенте го с...

Навас ќе се повлече од шпанската репрезентација по ЕП

Навас ќе се повлече од шпанската репрезентација по ЕП

Берлин, 14 јули 2024 (МИА) – Фудбалерот на Севиља и Шпанија, Хесус Навас изјави дека ќе ја заврши ка...

Де ла Фуенте пред мечот со Англија: Тенка е линија меѓу победа и пораз, особено во финалето

Де ла Фуенте пред мечот со Англија: Тенка е линија меѓу победа и пораз, особено во финалето

Берлин, 13 јули 2024 (МИА) - Селекторот на шпанската фудбалска  репрезентација Луис де ла Фуент...

Шпанија е фаворит во финалето: Герет Саутгејт го префрли притисокот врз ривалите

Шпанија е фаворит во финалето: Герет Саутгејт го префрли притисокот врз ривалите

Берлин, 12 јули 2024 (МИА) - Фудбалската репрезентација на Англија ќе се сретне со Шпанија во финале...

Родри: Уверени сме дека можеме да ја победиме Англија

Родри: Уверени сме дека можеме да ја победиме Англија

Берлин, 12 јули 2024 (МИА) - Шпанскиот играч од средниот ред Родри е убеден дека тој и неговите соиг...

ЕВРО2024: Англија со гол во судиското продолжение обезбеди финале

ЕВРО2024: Англија со гол во судиското продолжение обезбеди финале

  Дортмунд, 10 јули 2024 (МИА) – Англија е вториот финалист на Европското фудбалско прв...

Начо: Кога почнавме да размислуваме што да правиме, најмладото момче во репрезентацијата дојде до израз

Начо: Кога почнавме да размислуваме што да правиме, најмладото момче во репрезентацијата дојде до израз

Минхен, 10 јули 2024 (МИА) - Дефанзивецот на шпанската фудбалска репрезентација Начо ги искажа впеча...

Шпанија прв финалист на Евро 2024

Шпанија прв финалист на Евро 2024

Минхен, 9 јули 2024 (МИА) - Репрезентацијата на Шпанија вечерва во Минхен ја победи Франција со 2:1...

Начо: Франција на Евро 2024 игра повеќе дефанзивно

Начо: Франција на Евро 2024 игра повеќе дефанзивно

Минхен, 8 јули 2024 (МИА) - Дефанзивецот на шпанската фудбалска репрезентација Начо Фернандез ги спо...

Шпанија во полуфиналето на ЕП по невидена драма против домаќинот Германија

Шпанија во полуфиналето на ЕП по невидена драма против домаќинот Германија

Штутгарт, 5 јули 2024 (МИА) - Шпанија го расплака домаќинот Германија во огромна драма која траеше 1...

Шпанскиот Врховен суд одби да го амнестира Пуџдемон

Шпанскиот Врховен суд одби да го амнестира Пуџдемон

Мадрид, 1 јули 2024 (МИА) – Врховниот суд на Шпанија денеска одби да го амнестира поранешниот претсе...

ЕП 2024: Шпанија убедлива против Грузија, следна пречка Германија

ЕП 2024: Шпанија убедлива против Грузија, следна пречка Германија

Келн, 30 јуни 2024 (МИА) - Шпанија ја победи Грузија со 4:1 во Келн и си закажа натпревар со Германи...

Во Шпанија уапсени четворица Колумбијци од подморница која превезувала кокаин

Во Шпанија уапсени четворица Колумбијци од подморница која превезувала кокаин

Мадрид, 27 јуни 2024 (МИА) – Шпанската полиција соопшти дека пресретнала уште една импровизирана под...

Ана Ванчевска и Алексеј Ивановски ќе нѐ претставуваат на Детската евровизија во Шпанија

Ана Ванчевска и Алексеј Ивановски ќе нѐ претставуваат на Детската евровизија во Шпанија

Скопје, 27 јуни 2024 (МИА) - По одржаната аудиција, Македонската радио-телевизија, ги избра Ана Ванч...

Де ла Фуенте: Само победа ни е во мислите против Албанија

Де ла Фуенте: Само победа ни е во мислите против Албанија

Берлин, 24. јуни 2024 (МИА) – Селекторот на шпанската фудбалска репрезентација Луис Де Ла Фуенте...

Image

Остани поврзан