• недела, 16 јуни 2024
Примерок од првиот стрип „Супермен“ продаден за рекордни шест милиони долари

Примерок од првиот стрип „Супермен“ продаден за рекордни шест милиони долари

Лос Анџелес, 12 април 2024 (МИА) - Примерок од стрипот од 1938 година, во којшто првпат се појавува...

Почина Филис Коутс, позната како „првата Лоис Лејн“

Почина Филис Коутс, позната како „првата Лоис Лејн“

Лос Анџелес, 13 октомври 2023 (МИА) - Американската глумица Филис Коутс, можеби најпозната како...

Дејвид Коренсвет и Рејчел Броснејхан во новиот филм за Супермен

Дејвид Коренсвет и Рејчел Броснејхан во новиот филм за Супермен

Лос Анџелес, 28 јуни 2023 (МИА) - Младиот американски глумец Дејвид Коренсвет е следниот што ќе ја н...

Крај на серијата стрипови за синот-бисексуалец на Супермен

Крај на серијата стрипови за синот-бисексуалец на Супермен

Лос Анџелес, 13...

Вежбата „Супермен“ благотворна за задниот дел на телото

Вежбата „Супермен“ благотворна за задниот дел на телото

Скопје, 30

Првиот стрип за Супермен чинел 10 центи, а сега е продаден за 3,25 милиони долари

Првиот стрип за Супермен чинел 10 центи, а сега е продаден за 3,25 милиони долари

Лос Анџелес, 8 април 2021 (МИА) - Примерок од првиот стрип во кој се...

Понтеш: Роналдо е „Супермен“

Понтеш: Роналдо е „Супермен“

Лисабон, 5 април 2020 (МИА) - Тренерот на тимот на Спортинг У23, Леонел Понтез го нарече напаѓачот на Ј...

Image

Остани поврзан