• вторник, 18 јуни 2024
Струга, Тиквеш и Шкендија ги дознаа потенцијалните ривали во европските натпреварувања

Струга, Тиквеш и Шкендија ги дознаа потенцијалните ривали во европските натпреварувања

Нион, 17 јуни 2024 (МИА) - Струга Трим Љум, Шкендија и Тиквеш ќе ги добијат ривалите во квалификации...

Македонската традиција, инспирација за стружанецот Јаулески на 45 години да научи да прави филигрански накит

Македонската традиција, инспирација за стружанецот Јаулески на 45 години да научи да прави филигрански накит

Струга, 16 јуни 2024 (МИА) - Стружани го знаат како професор по биологија, учениците како квалитетен...

Музички времеплов за сите етнички заедници во Европската куќа во Струга

Музички времеплов за сите етнички заедници во Европската куќа во Струга

Струга, 14 јуни 2024 (МИА) - Средношколци од различни етникуми од Охрид и Струга вечерва во Европска...

Македонската поетеса Дамјановска на 54. издание на фестивалот во Ротердам

Македонската поетеса Дамјановска на 54. издание на фестивалот во Ротердам

Струга, 10 јуни 2024 (МИА) - Македонската поетеса Ива Дамјановски беше претставена на 54. издание на...

Утре ќе се одржи 9 издание на Меѓународниот џудо турнир „Struga Open 2024“

Утре ќе се одржи 9 издание на Меѓународниот џудо турнир „Struga Open 2024“

Струга, 8 јуни 2024 (МИА) - „Struga Open 2024“ е насловен Меѓународниот џудо турнир што утре по деве...

Ибраими уште една година во Струга

Ибраими уште една година во Струга

Струга, 7 јуни 2024 (МИА) – Најдобриот стрелец во историјата на Првата македонска фудбалска лига...

Повик за обука за спасители на вода во Струга

Повик за обука за спасители на вода во Струга

Струга, 7 јуни 2024 (МИА) - Општинската организација на Црвен крст во Струга денеска објави повик за...

Премиера на претставата „Пинокио“ на драмското студио „Миладин“

Премиера на претставата „Пинокио“ на драмското студио „Миладин“

Струга, 7 јуни 2024 (МИА) - На сцената во Центарот за култура ,,Браќа М...

Концерт на пијанистката Милица Станковиќ во Струга

Концерт на пијанистката Милица Станковиќ во Струга

Струга, 7 јуни 2024 (МИА) - Во центарот за култура „Браќа Миладиновци“ во Струга вечер концерт ќе од...

Канонизација на светите Спаса и Спасе Вишенски викендов во Струга и Охрид

Канонизација на светите Спаса и Спасе Вишенски викендов во Струга и Охрид

Струга, 6 јуни 2024 (МИА) - Со воскресна вечерна богослужба во храмот „Свети Атанасиј“ во струшкото...

Инсталирани фото напонски панели на Специјализираната болница за нефрологија Струга

Инсталирани фото напонски панели на Специјализираната болница за нефрологија Струга

Струга, 6 јуни 2024 (МИА) - Седумдесет и два фото напонски панели со ја...

Преку ЦУК надминат проблемот за реактивирање на базната телекомуникациска станица на хотелот „Еуротел“ во Струга

Преку ЦУК надминат проблемот за реактивирање на базната телекомуникациска станица на хотелот „Еуротел“ во Струга

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) - Преку Центарот за управување со кризи бил надминат проблемот што го имал...

Министерот за образование и наука Шаќири во Струга кај учениците што полагаат државна матура

Министерот за образование и наука Шаќири во Струга кај учениците што полагаат државна матура

Струга, 1 јуни 2024 (МИА) – Министерот за образование и наука Јетон Шаќири денеска беше во посета на...

Амбасадорот Гир ја отвори Европската куќа во Струга

Амбасадорот Гир ја отвори Европската куќа во Струга

Струга, 30 мај 2024 (МИА) – Евроамбасадорот Дејвид Гир денеска прусуствуваше на отворањето на Европс...

Официјално отворање на Јуроп Хаус во Струга

Официјално отворање на Јуроп Хаус во Струга

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Шефот на Делегацијата на Европската Унија, амбасадорот Дејвид Гир, денес...

Image

Остани поврзан