• вторник, 16 јули 2024
СП 2025: Македонските ракометари во група со Холандија, Унгарија и Гвинеја

СП 2025: Македонските ракометари во група со Холандија, Унгарија и Гвинеја

  Загреб, 29 мај 2024 (МИА) – Меѓународната ракометна федерација (ИХФ) вечерва со жрепк...

Србија ќе бара вајлд-карта за ракометниот Мундијал

Србија ќе бара вајлд-карта за ракометниот Мундијал

Белград, 13 мај 2024 (МИА) – Српската ракометна федерација денеска ќе испрати барање до Светскат...

Лазаров го објави поширокиот список за баражот со Фарски Острови

Лазаров го објави поширокиот список за баражот со Фарски Острови

  Скопје, 26 април 20204 (МИА) – Вкупно 36 ракометари, од кои петмина интернационалци,...

Машкиот ракометен Мундијал 2029 во Франција и Германија, женскиот во Шпанија

Машкиот ракометен Мундијал 2029 во Франција и Германија, женскиот во Шпанија

  Кретил, 16 април 2024 (МИА) – Меѓународната ракометна федерација (ИХФ) денеска во фра...

Македонските ракометари поразени од Романија на првиот тест дуел

Македонските ракометари поразени од Романија на првиот тест дуел

  Браила, 15 март 2024 (МИА) – Македонската машка ракометна репрезентација загуби вечер...

Image

Остани поврзан