• петок, 24 март 2023
Ескобар: Со организација на средбата во Охрид, Северна Македонија докажа дека е доверлив партнер на САД и ЕУ

Ескобар: Со организација на средбата во Охрид, Северна Македонија докажа дека е доверлив партнер на САД и ЕУ

Охрид, 18 март 2023 (МИА) - Без...

Во Охрид во тек трилатералната средба на Борел и Лајчак со Вучиќ и Курти

Во Охрид во тек трилатералната средба на Борел и Лајчак со Вучиќ и Курти

Охрид, 18 март 2023 (МИА) - Во Охрид попладнево почна трилатер...

Мицкоски: Во Охрид се реализирани многу проекти и се решени долгогодишни проблеми

Мицкоски: Во Охрид се реализирани многу проекти и се решени долгогодишни проблеми

Охрид, 18 март 2023

Ковачевски: Дијалогот значи и отстапки, тешките одлуки се за подобра иднина

Ковачевски: Дијалогот значи и отстапки, тешките одлуки се за подобра иднина

Охрид, 18 март 2023 (МИА) - Ние сме политичари кои носат тешки, но државнички о...

Курти: Нема готов текст, следствено нема договор

Курти: Нема готов текст, следствено нема договор

Охрид, 18 март 2023 (МИА) - Оптимист сум, внимателен...

Вучиќ и Курти пристигнаа на дијалогот во Охрид под покровителство на ЕУ

Вучиќ и Курти пристигнаа на дијалогот во Охрид под покровителство на ЕУ

Охрид, 18 март 2023 (М...

Посебен режим на сообраќај во Охрид во текот на претстојниот викенд

Посебен режим на сообраќај во Охрид во текот на претстојниот викенд

Скопје, 17 март 2023 (МИА) - МВР ги известува граѓаните дека, поради средбата меѓу српскиот претседа...

Брисел преку Охрид ќе се обиде да ги приближи Белград и Приштина

Брисел преку Охрид ќе се обиде да ги приближи Белград и Приштина

Охрид, 17 март 2023 (МИА) - Претседателот на Србија,...

Судии и советници од Уставниот суд на Северна Македонија на дводневна тематска работилница во Охрид

Судии и советници од Уставниот суд на Северна Македонија на дводневна тематска работилница во Охрид

Скопје, 10 март 2023 (МИА) - Судии и советници од Уставниот суд на Република Северна Макед...

Психо-социјално советувалиште за граѓаните на Охрид, бесплатни услугите за ранливите категории граѓани

Психо-социјално советувалиште за граѓаните на Охрид, бесплатни услугите за ранливите категории граѓани

Охрид, 3 март 2023 (МИА)...

Тренчевска: „Во мојот свет“ секогаш ме изненадува со современа опрема и со приказни за успешно променета состојба на децата со попреченост

Тренчевска: „Во мојот свет“ секогаш ме изненадува со современа опрема и со приказни за успешно променета состојба на децата со попреченост

Скопје, 2 март 2023 Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денеска во...

Пожар во околината на Охрид, на терен десет пожарникари со четири возила

Пожар во околината на Охрид, на терен десет пожарникари со четири возила

Охрид, 26 февруари 2023 (МИА) - Пожар попладневно избувна во месноста Дебело поле во близина на охри...

Три камиони со помош од Охрид и регионот заминаа за настраданите подрачја во Турција и Сирија

Три камиони со помош од Охрид и регионот заминаа за настраданите подрачја во Турција и Сирија

Охрид, 12 февруари 2023 (МИА) - Охриѓани и жителите од поширокиот охридско-струшки...

Градоначалникот Пецаков се сретна со претставници на Меѓународната полициска асоцијација за регионот Охрид

Градоначалникот Пецаков се сретна со претставници на Меѓународната полициска асоцијација за регионот Охрид

Охрид,...

Костадиновска-Стојчевска: Работиме на зачувување на Охридскиот регион со статусот кој го има и со унапредување

Костадиновска-Стојчевска: Работиме на зачувување на Охридскиот регион со статусот кој го има и со унапредување

Скопје, 10 февруари 2023 (МИА) -

Image

Миа мрежа