• вторник, 18 јуни 2024
Гвардиола ги откри своите фаворити за ЕП 2024

Гвардиола ги откри своите фаворити за ЕП 2024

Манчестер, 12 јуни 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, одговори на прашањето ко...

Гвардиола има двајца фаворити за европската титула

Гвардиола има двајца фаворити за европската титула

Лондон, 11 јуни 2024 (МИА) – Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, одговори на прашањето ко...

Гвардиола сака Силва да остане во Сити

Гвардиола сака Силва да остане во Сити

Манчестер, 10 јуни 2024 (МИА) – Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, изјави денеска оти са...

Гвардиола: Вратата за враќање во Барселона е целосно затворена

Гвардиола: Вратата за враќање во Барселона е целосно затворена

Манчестер, 10 јуни 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изјави дека вратата да се...

Гвардиола му „држи лекции“ на тренерот на Бостон пред финалето во НБА

Гвардиола му „држи лекции“ на тренерот на Бостон пред финалето во НБА

Бостон, 6 јуни 2024 (МИА) - Бостон Селтикс имаа интересен гостин во пресрет на финалната серија која...

Шефот на Сити за Гвардиола: Ќе го најдеме вистинското решение и за Пеп, и за нас

Шефот на Сити за Гвардиола: Ќе го најдеме вистинското решение и за Пеп, и за нас

Манчестер, 5 јуни 2024 (МИА) - Раководството на Манчестер Сити ќе започне преговори за иднината на м...

„Дејли мејл“: Гвардиола ќе го напушти Манчестер сити во 2025 година

„Дејли мејл“: Гвардиола ќе го напушти Манчестер сити во 2025 година

Лондон, 27 мај 2024 (МИА) - Пеп Гвардиола не планира да остане во Манчестер сити за сезоната 2025/26...

Гвардиола: Го почитуваме Јунајтед и нивната историја, но во последната деценија бевме подобри

Гвардиола: Го почитуваме Јунајтед и нивната историја, но во последната деценија бевме подобри

Манчестер, 24 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола вели дека е пријатно изнен...

Гвардиола: Поблиску сум до заминување, отколку до останување во Сити

Гвардиола: Поблиску сум до заминување, отколку до останување во Сити

Манчестер, 20 мај 2024 (МИА) - Пеп Гвардиола призна дека следната сезона би можела да биде негова по...

Гвардиола не планира наскоро да го напушти Манчестер сити

Гвардиола не планира наскоро да го напушти Манчестер сити

Манчестер, 19 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола зборуваше за својата иднина...

Гвардиола за мечот за титулата: Ќе биде тешко, како со Астон Вила пред две години

Гвардиола за мечот за титулата: Ќе биде тешко, како со Астон Вила пред две години

Манчестер, 17 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола очекува многу тежок натпре...

Гвардиола призна дека очекувал Манчестер сити да падне по тројната круна

Гвардиола призна дека очекувал Манчестер сити да падне по тројната круна

Манчестер, 12 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, призна дека очекувал пад н...

Халанд: Го имам Пеп Гвардиола кој се грижи за мене

Халанд: Го имам Пеп Гвардиола кој се грижи за мене

Манчестер, 11 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Манчестер сити, Ерлинг Халанд е задоволен од начинот на...

Гвардиола: Арсенал повеќе нема да губи бодови, ние ако ремизираме нема да ја освоиме титулата

Гвардиола: Арсенал повеќе нема да губи бодови, ние ако ремизираме нема да ја освоиме титулата

Манчестер, 29 април 2024 (МИА) – Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола изјави дека неговиот тим...

Гвардиола: Имавме многу проблеми со повреди на важни играчи, но се уште се бориме

Гвардиола: Имавме многу проблеми со повреди на важни играчи, но се уште се бориме

Манчестер, 24 април 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола зборуваше пред медиумите...

Image

Остани поврзан