• среда, 24 јули 2024
Борачот Ананиев освои бронза на ЕП во Грција

Борачот Ананиев освои бронза на ЕП во Грција

Лутраки, 17 мај 2024 (МИА) - Македонскиот борач Марио Ананиев, член на боречкиот клуб „Бучим“, освои...

Борачот Нуров обезбеди прв медал за македонските спортисти на Медитеранските игри

Борачот Нуров обезбеди прв медал за македонските спортисти на Медитеранските игри

Оран, 27 јуни 2022 (МИА) – Борачот во слободен стил во категоријата до 97 килограми, Магомедгаджи Нуров...

Борачот Нуров утре го заокружува настапот на македонските олимпијци во Токио

Борачот Нуров утре го заокружува настапот на македонските олимпијци во Токио

Токио, 5 август 2021 (МИА) – Македонскиот олимписки состав утре рано наутро ќе го има својот последен п...

Убиен поранешниот борач Тајлер Ист

Убиен поранешниот борач Тајлер Ист

Албукерки, 7 април 2021 (МИА) - Поранешниот ММА-борач Тајлер Ист бил...

Image

Остани поврзан