• среда, 17 јули 2024
Отворен ден во велешкото економско  училиште „Јовче Тесличков“

Отворен ден во велешкото економско училиште „Јовче Тесличков“

Велес, 30 мај 2024 (МИА) – Деветоодделенците од Велес и поширокиот регион денеска на Отворениот ден...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - На 29.05.2024 во 23.30 часот, полициски службеници од ОВР Гостивар го пр...

 Вечер на кинески филм на ФДУ

 Вечер на кинески филм на ФДУ

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - На Факултетот за драмски уметности во Скопје вечерва, со почеток во 20 ч...

До крајот на денот нестабилно време со дожд, грмежи и појава на град

До крајот на денот нестабилно време со дожд, грмежи и појава на град

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Синоптичарите најавуваат дека денеска од пладневните часови, особено во...

Image

Остани поврзан