• понеделник, 17 јуни 2024
Во Германија приведени десет лица поради шверцување на луѓе од Кина

Во Германија приведени десет лица поради шверцување на луѓе од Кина

Берлин, 17 април 2024 (МИА) – Во денешната рација на полицијата во западниот и јужниот дел на Герман...

Германската полиција разби криминална група за шверц со луѓе

Германската полиција разби криминална група за шверц со луѓе

Берлин, 24 јуни 2020 (МИА) - Германската полиција изутринава започна акција во Берлин против меѓународн...

Image

Остани поврзан