• вторник, 28 мај 2024
Евертон повторно казнет, одземени уште два бода

Евертон повторно казнет, одземени уште два бода

  Лондон, 8 април 2024 година (МИА) – Англискиот фудбалски прволигаш Евертон денеска бе...

Премиер лига: Брајтон оствари рекордна добивка од близу 123 милиони фунти

Премиер лига: Брајтон оствари рекордна добивка од близу 123 милиони фунти

  Брајтон, 3 април 2024 (МИА) – Англискиот фудбалски клуб Брајтон објави рекорден профи...

Казната на Евертон намалена од десет на шест бодови

Казната на Евертон намалена од десет на шест бодови

  Лондон, 26 февруари 2024 (МИА) – Казната што му беше изречена на англискиот фудбалски...

Премиер лига: Потрошувачката во јануарскиот преоден рок за 88 отсто помала од лани

Премиер лига: Потрошувачката во јануарскиот преоден рок за 88 отсто помала од лани

  Лондон, 2 февруари 2024 (МИА) – Англиските премиерлигаши во јануарскиот преоден рок п...

Image

Остани поврзан