• среда, 17 јули 2024
Ветер однел покрив на училиште во Русија, повредени 12 ученици

Ветер однел покрив на училиште во Русија, повредени 12 ученици

Москва, 25 мај 2024 (МИА) - Силен ветер во Краснодарската област, на југот на Русија, утринава однес...

Image

Остани поврзан