• среда, 19 јуни 2024
Пислевска МВП на финалниот кадетски турнир

Пислевска МВП на финалниот кадетски турнир

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Кошаркарката на Вардар, Јана Пислевска е прогласена за најкорисен играч...

Саутгејт ги доби сите свои први натпревари со Англија на големите турнири

Саутгејт ги доби сите свои први натпревари со Англија на големите турнири

Гелзенкирхен, 17 јуни 2024 (МИА) - Селекцијата на Англија ја синоќа победи Србија (1:0) во натпревар...

Швјонтек нема да настапи Берлин

Швјонтек нема да настапи Берлин

  Берлин, 12 јуни 2024 (МИА) – Најдобрата светска тенисерка Ига Швјонтек нема да учеств...

Почна меморијалниот  турнир во мал фудбал „Бобе Јуниор“ во тетовско Јанчиште

Почна меморијалниот  турнир во мал фудбал „Бобе Јуниор“ во тетовско Јанчиште

Тетово, 27 мај 2024 (МИА) -  Дваесет екипи учествуваат на традиционалниот меморијален  тур...

Лукановски МВП на финалниот турнир во Гевгелија

Лукановски МВП на финалниот турнир во Гевгелија

Гевгелија, 22 мај 2024 (МИА) – Македонскиот јуниорски репрезентативец Марко Лукановски е МВП на фина...

Сабаленка за поразот од Швјонтек: Сè уште сум среќна со резултатот во Рим

Сабаленка за поразот од Швјонтек: Сè уште сум среќна со резултатот во Рим

Рим, 19 мај 2024 (МИА) - Белоруската тенисерка Арина Сабаленка го коментираше поразот од полската пр...

Две први места за македонските пингпонгари на Конект Балканската лига

Две први места за македонските пингпонгари на Конект Балканската лига

Приштина, 14 мај 2024 (МИА) – Македонските претставници освоија две први места на турнирот Конект Ба...

Надал: Не сум 100 отсто сигурен дека ова е мојот последен турнир во Рим

Надал: Не сум 100 отсто сигурен дека ова е мојот последен турнир во Рим

Рим, 12 мај 2024 (МИА) – Шпанскиот тенисер Рафаел Надал одговори на прашањето дали неговиот настап н...

Бранителката на титулата Рибакина го откажа настапот во Рим

Бранителката на титулата Рибакина го откажа настапот во Рим

Рим, 10 мај 2024 (МИА) – Казахстанската тенисерка Елена Рибакина нема да ја брани титулата на ВТ...

Пролетен турнир „Езерска кралица“ во Струга

Пролетен турнир „Езерска кралица“ во Струга

Струга, 9 мај 2024 (МИА) - Над 80 млади шахисти од земјава и странство ќе учествуваат на пролетниот...

Одржан дводневниот Априлски коњички турнир

Одржан дводневниот Априлски коњички турнир

Скопје, 15 април 2024 (МИА) – На теренот на клубот Бравадос во скопско Волково викендот се одржаа 1....

Алкараз се повлече од АТП 500 турнирот во Барселона

Алкараз се повлече од АТП 500 турнирот во Барселона

Барселона, 14 април 2024 (МИА) - Третиот светски рекет Карлос Алкараз се повлече од турнирот од сери...

Со првиот удар од Дарко Панчев промовиран шутбал - новиот спорт во Македонија

Со првиот удар од Дарко Панчев промовиран шутбал - новиот спорт во Македонија

Скопје, 13 април 2024 (МИА) – Поранешната „Златна копачка“ на Европа, Дарко Панчев го изведе почетни...

Почнува новата сезона во коњички спорт - прескокнување пречки

Почнува новата сезона во коњички спорт - прескокнување пречки

Скопје, 13 април 2024 (МИА) – Со дводневен турнир викендов во скопско Волоково ќе биде отворена сезо...

Надал: Сè уште не можам да потврдам дека ќе играм во Барселона

Надал: Сè уште не можам да потврдам дека ќе играм во Барселона

Барселона, 11 април 2024 (МИА) – Шпанскиот тенисер Рафаел Надал сè уште не одлучил дали ќе игра на т...

Image

Остани поврзан