• недела, 14 јули 2024
Крејчикова ја победи Паолини и го освои Вимблдон

Крејчикова ја победи Паолини и го освои Вимблдон

Лондон, 13 јули 2024 (МИА) - Чешката тенисерка Барбора Крејчикова попладнево во финалето на Вимблдон...

Флорида го освои Стенли купот

Флорида го освои Стенли купот

Санрајс, 25 јуни 2024 (МИА) – Флорида утрово го победи Едмонтон со 2:1 во седмиот натпревар од финал...

Марковски триумфираше во двојки на фјучрсот во Србија

Марковски триумфираше во двојки на фјучрсот во Србија

Куршумлијска Бања, 22 јуни 2024 (МИА) - Македонско-српската комбинација Обрад Марковски Стефан Латин...

Прв трофеј за Алкараз на Ролан Гарос

Прв трофеј за Алкараз на Ролан Гарос

Париз, 9 јуни 2024 (МИА) - Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз вечерва го победи Германецот Александар...

Крос убеден во победа на Германија на Европското првенство

Крос убеден во победа на Германија на Европското првенство

Берлин, 8 јуни 2024 (МИА) - Фудбалерот од средниот ред на Германија, Тони Крос ги верува дека негова...

Јоветиќ: Олимпијакос имаше одлична година и го заслужи овој трофеј

Јоветиќ: Олимпијакос имаше одлична година и го заслужи овој трофеј

Атина, 30 мај 2024 (МИА) – Фудбалерот на Олимпијакос Стеван Јоветиќ ја коментираше победата над Фиор...

Алонсо ги пофали фудбалерите на Баер за настапот во финалето на Купот на Германија

Алонсо ги пофали фудбалерите на Баер за настапот во финалето на Купот на Германија

Леверкузен, 27 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Баер, Чаби Алонсо, се осврна на победата на тимот во фин...

Гравина: Аталанта е гордоста на Италија

Гравина: Аталанта е гордоста на Италија

Рим, 23 мај 2024 (МИА) – Претседателот на италијанската фудбалска Федерација Габриеле Гравина ѝ...

Гасперини: Аталанта испиша историја

Гасперини: Аталанта испиша историја

Даблин, 23 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Аталанта, Џан Пјеро Гасперини како историска ја оцени победа...

Лукман го постигна првиот хет-трик во финалето на Лига Европа по 49 години

Лукман го постигна првиот хет-трик во финалето на Лига Европа по 49 години

Даблин, 23 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Аталанта, Адемола Лукман, синоќа постигна три гола во финал...

Аталанта го совлада Баер и ја освои Лигата на Европа (ДПЛ)

Аталанта го совлада Баер и ја освои Лигата на Европа (ДПЛ)

Даблин, 23 мај 2024 (МИА) - Аталанта синоќа во Даблин го совлада Баер Леверкузен  во финалниот...

Црвена ѕвезда ја освои АБА лигата

Црвена ѕвезда ја освои АБА лигата

Белград, 20 мај 2024 (МИА) – На експресен начин, со чисти 3:0 во победи во финалната серија со Парти...

Алкалоид го освои трофејот во ракометниот Куп на Македонија

Алкалоид го освои трофејот во ракометниот Куп на Македонија

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) – Ракометарите на Алкалоид се победници во Купот на Македонија, откако веч...

Јувентус ја победи Аталанта во финалето на Купот на Италија

Јувентус ја победи Аталанта во финалето на Купот на Италија

Рим, 16 мај 2024 (МИА) - Јувентус синоќа на „Олимпико“ во Рим ја совлада Аталанта со 1:0 и го освои...

Манчестер сити го победи Тотенхем и дојде на чекор до трофејот во Премиер лигата

Манчестер сити го победи Тотенхем и дојде на чекор до трофејот во Премиер лигата

Лондон, 15 мај 2024 (МИА) - Манчестер сити синоќа на гостински терен го совлада Тотенхем со 2:0 во о...

Image

Остани поврзан