• вторник, 28 ноември 2023
Движење БЕСА: Нема одговорност за трагедијата „БЕСА ТРАНС“

Движење БЕСА: Нема одговорност за трагедијата „БЕСА ТРАНС“

23 ноември 2023  Поминаа две години откако 45 Албанци, од...

ВМРО-ДПМНЕ: Исценираните инциденти на Левица се провидна драма договорена со ДУИ и СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ: Исценираните инциденти на Левица се провидна драма договорена со ДУИ и СДСМ

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ вечерва соопшти дека инцидентот што го предизвика Левица...

„Еуроникел индустри

„Еуроникел индустри": Преземени се сите чекори за спас на компанијата

Кавадарци, 17 ноември 2023 (МИА) - Преземени се сите чекори за спас на компанијата, информираа денес...

Демократски сојуз: Има мнозинство за претседателски и предвремени парламентарни избори во ист ден

Демократски сојуз: Има мнозинство за претседателски и предвремени парламентарни избори во ист ден

Скопје, 15 ноември 2023 Демократскиот сојуз смета дека во Собранието има мнозинство пратениц...

Демократски сојуз: Извештајот на Европската комисија е реален одраз на состојбите во државата

Демократски сојуз: Извештајот на Европската комисија е реален одраз на состојбите во државата

Скопје, 9 ноември 2023 Демократскиот сојуз оценува дека извештајот на Европската комисија за...

СПМ: Извештајот на ЕК со сериозни критики и негативни оценки за непостоење напредок во судството и во борбата против корупцијата

СПМ: Извештајот на ЕК со сериозни критики и негативни оценки за непостоење напредок во судството и во борбата против корупцијата

Скопје, 9 ноември 2023 Социјалистичката партија на Македонија смета дека наодите од Извештај...

ЈСП Скопје : Раководството работи професионално и ја запре лошата пракса на партиски вработувања

ЈСП Скопје : Раководството работи професионално и ја запре лошата пракса на партиски вработувања

Скопје, 1 ноември 2023  Jавното сообраќајно претпријатие Скопје расчистува со партискит...

Лавица: Енергетската криза е предизвикана од монополот на приватниот капитал

Лавица: Енергетската криза е предизвикана од монополот на приватниот капитал

Скопје, 25 октомври 2023 Граѓаните во континуитет се жртви на самоволието на ЕВН, преку пост...

СОЗР: Најостро ги осудуваме лажните информации за цените во рестораните на државните институции

СОЗР: Најостро ги осудуваме лажните информации за цените во рестораните на државните институции

Скопје, 18 октомври 2023  Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република...

ДС: Професори по казнено право во одбрана на измените на Кривичниот законик и амнестија на криминалци

ДС: Професори по казнено право во одбрана на измените на Кривичниот законик и амнестија на криминалци

Скопје, 18 октомври 2023  Со...

Соопштение од градинката „Димче Мирчев“ - Велес

Соопштение од градинката „Димче Мирчев“ - Велес

6 октомври 2023  Почитувани сограѓани и пред се родители н...

СДСМ: Со нарачани анкети Мицкоски сака да си ја спаси фотелјата во белиот дворец

СДСМ: Со нарачани анкети Мицкоски сака да си ја спаси фотелјата во белиот дворец

Скопје, 30 септември 2023  Јавноста сведочи дека изминатата недела на различни интервју...

Соопштение од  Клубот на пратенички за  родово заснованото насилство

Соопштение од Клубот на пратенички за родово заснованото насилство

29 септември 2023  Почитувани граѓанки и граѓани, Ние, жените пратенички, од Кл...

ДУИ: Внатрешната битка во ВМРО-ДПМНЕ меѓу оние кои се залагаат за ЕУ и оние кои се за изолација се одвива на грбот на државата

ДУИ: Внатрешната битка во ВМРО-ДПМНЕ меѓу оние кои се залагаат за ЕУ и оние кои се за изолација се одвива на грбот на државата

Скопје, 20 септември 2023 (МИА) - Демократската унија за интеграција де...

Министерство за култура: Сите обврски на Агенцијата за филм ќе бидат сервисирани

Министерство за култура: Сите обврски на Агенцијата за филм ќе бидат сервисирани

19 септември 2023  Во интерес на транспарентно информирање...

Image

Остани поврзан