• недела, 19 мај 2024
Продолжува дигитализацијата на општина Кисела Вода  

Продолжува дигитализацијата на општина Кисела Вода  

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Запишување на децата во градинка по електронски пат, пријава за инспекци...

Рамфоса: Јужна Африка продолжува со распоредување сили во Мозамбик и Конго

Рамфоса: Јужна Африка продолжува со распоредување сили во Мозамбик и Конго

Јоханесбург, 25 април 2024 (МИА) – Јужноафриканскиот претседател Сирил Рамафоса денеска изјави дека...

Единаесетти ден од изборната кампања за претседателските избори

Единаесетти ден од изборната кампања за претседателските избори

Скопје,  14 април 2024 (МИА) – Со презентација на програмите на средби со граѓани и митинзи, де...

Неколку земји од ОПЕК + го продолжуваат намалувањето на производството на нафта за уште три месеци

Неколку земји од ОПЕК + го продолжуваат намалувањето на производството на нафта за уште три месеци

Ријад/Москва, 3 март 2024 (МИА) - Неколку земји од ОПЕК+ објавија дека за три месеци го продолжуваат...

Ал-Хути: Ќе продолжиме со ескалацијата доколку не запре израелската офанзива на Газа

Ал-Хути: Ќе продолжиме со ескалацијата доколку не запре израелската офанзива на Газа

Сана, 6 февруарти 2024 (МИА) - Лидерот на јеменските бунтовници Мохамед Али ал-Хути денеска изјави д...

Нетанјаху: Војната во Појасот Газа не е ниту блиску до крајот и ќе трае долго

Нетанјаху: Војната во Појасот Газа не е ниту блиску до крајот и ќе трае долго

Ерусалим, 25 декември 2023 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека војнат...

Горниот дом на швајцарскиот Парламент одлучи да не го прекинува финансирањето на УНРВА

Горниот дом на швајцарскиот Парламент одлучи да не го прекинува финансирањето на УНРВА

Женева, 14 декември 2023 (МИА) - Горниот дом на швајцарскиот Парламент денеска ја блокираше иницијат...

Синдикатот на автомобилските работници постигна прелиминарен договор со „Форд“, штрајкот во „Џенерал моторс“ и „Стелантис“ продолжува

Синдикатот на автомобилските работници постигна прелиминарен договор со „Форд“, штрајкот во „Џенерал моторс“ и „Стелантис“ продолжува

Вашингтон, 26 октомври 2023 (МИА) - Синдикатот Обединети автомобилски работници (УАВ) и производител...

Српска листа за апсењето на Србите обвинети за воени злосторства: Курти продолжува со насилство врз Србите

Српска листа за апсењето на Србите обвинети за воени злосторства: Курти продолжува со насилство врз Србите

Приштина, 20 септември 2023 (МИА) – Најголемата партија на косовските Срби, Српска листа (СЛ), по по...

Продолжува објаснувачкиот скрининг со ЕУ, започна објаснувачката анализа за вториот кластер - Внатрешен пазар

Продолжува објаснувачкиот скрининг со ЕУ, започна објаснувачката анализа за вториот кластер - Внатрешен пазар

Скопје, 7 октомври 2022 (МИА) - Во Европската комисија во Брисел продолжуваат објаснувачките скрининг с...

Продолжува објаснувачкиот скрининг со ЕУ, денеска почна објаснувачката анализа за вториот кластер - Внатрешен пазар

Продолжува објаснувачкиот скрининг со ЕУ, денеска почна објаснувачката анализа за вториот кластер - Внатрешен пазар

Скопје, 7 октомври 2022 (МИА) - Во Европската комисија во Брисел продолжуваат објаснувачките скрининг с...

Собранието утре ќе ја продолжи расправата по првата точка од дневниот ред на 64-тата седница

Собранието утре ќе ја продолжи расправата по првата точка од дневниот ред на 64-тата седница

Скопје, 1 март 2022 (МИА) – Собраниската расправа за Предлог-одлуката за разрешување член на Комисијата...

Продолжи работата на изградбата на Северен поток 2

Продолжи работата на изградбата на Северен поток 2

Москва, 25 јануари 2021 (МИА) -

Image

Остани поврзан