• недела, 14 јули 2024
Донаторите ќе ги задржат донациите од демократите доколку Бајден не биде сменет

Донаторите ќе ги задржат донациите од демократите доколку Бајден не биде сменет

Вашингтон, 12 јули 2024 (МИА) - Некои од најголемите демократски донатори го предупредија најважниот...

Израел негира дека преговара за повлекување на војниците од границата меѓу Појасот Газа и Египет

Израел негира дека преговара за повлекување на војниците од границата меѓу Појасот Газа и Египет

Ерусалим, 12 јули 2024 (МИА) - Кабинетот на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска го оцени...

Бела куќа: Бајден нема „апсолутно никаква намера“ да ја повлече кандидатурата

Бела куќа: Бајден нема „апсолутно никаква намера“ да ја повлече кандидатурата

Вашингтон, 3 јули 2024 (МИА) - Претседателот на САД, Џо Бајден, нема „апсолутно никаква намера“ да ј...

Анкета: Еден од тројца демократи смета дека Бајден треба да се повлече од претседателската трка

Анкета: Еден од тројца демократи смета дека Бајден треба да се повлече од претседателската трка

Вашингтон, 3 јули 2024 (МИА) - Околу 32 отсто од демократите се изјаснија дека Бајден треба да се от...

Двајца радикални конзервативни кандидати се повлекоа од претседателската трка во Иран

Двајца радикални конзервативни кандидати се повлекоа од претседателската трка во Иран

Техеран, 27 април 2024 (МИА) - Двајца радикални конзервативни кандидати соопштија дека се повлекуваа...

Маск ја повлече тужбата против „Опен-АИ“, откако објавија негови пишани пораки

Маск ја повлече тужбата против „Опен-АИ“, откако објавија негови пишани пораки

Лос Анџелес, 12 јyни 2024 (МИА) - Mилијардерот и сопственик на социјалната мрежа „X“ и компаниите „Т...

Јужнокорејски зачинети тестенини повлечени од пазарот во Данска - биле премногу лути

Јужнокорејски зачинети тестенини повлечени од пазарот во Данска - биле премногу лути

Копенхаген, 12 јyни 2024 (МИА) - Од пазарот во Данска повлечени се три луто зачинети производи од ју...

Основачот на Светскиот економски форум, Клаус Шваб, се повлекува од извршната функција

Основачот на Светскиот економски форум, Клаус Шваб, се повлекува од извршната функција

Женева, 22 мај 2024 (МИА) - Светскиот економски форум денеска потврди дека основачот на организација...

Украинската армија се повлекува од некои области на северниот фронт, во областа Харков

Украинската армија се повлекува од некои области на северниот фронт, во областа Харков

Киев, 15 мај 2024 (МИА) - Украинската армија објави дека мора да се повлече од одредени области на с...

Вакцина АстраЗенека, од избегнување до отфрлање и повлекување

Вакцина АстраЗенека, од избегнување до отфрлање и повлекување

11 мај 2024 Нови Лист - Риека Вакцината АстраЗенека против вирусот...

Кирби: Русија треба само да ги повлече своите трупи

Кирби: Русија треба само да ги повлече своите трупи

Вашингтон, 7 мај 2024 (МИА) - Со цел да ги заштити своите војници од влијанието на оружјето произвед...

САД почнаа преговори за повлекување на 1.000 американски војници од Нигер

САД почнаа преговори за повлекување на 1.000 американски војници од Нигер

Вашингтон, 23 април 2024 (МИА) - Американските власти почнаа преговори со властите на Нигер за повле...

Израелската армија го објави своето повлекување од Кан Јунис на полугодишнината од воените дејствија

Израелската армија го објави своето повлекување од Кан Јунис на полугодишнината од воените дејствија

Ерусалим, 7 април 2024 (МИА) - На денот кога се одбележуваат шест месеци од почетокот на израелската...

Израел ги повлече војниците од Кан Јунис во јужниот дел на Газа

Израел ги повлече војниците од Кан Јунис во јужниот дел на Газа

Тел Авив/Газа, 7 април 2024 (МИА) - Израелската армија соопшти дека ги повлече своите сили од градот...

Израелската армија го повлече најголемиот дел од своите војници од јужниот дел на Газа

Израелската армија го повлече најголемиот дел од своите војници од јужниот дел на Газа

Ерусалим, 7 април 2024 (МИА) - Израелската армија го повлече најголемиот дел од своите војници од ју...

Image

Остани поврзан