• сабота, 25 мај 2024
Абас го повтори своето противење на плановите на Израел за операција во Рафа

Абас го повтори своето противење на плановите на Израел за операција во Рафа

Аман, 25 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на палестинската управа Махмуд Абас денеска во разговор...

Нетанјаху: Израел ќе биде блиску до целосна победа со операцијата во Рафа

Нетанјаху: Израел ќе биде блиску до целосна победа со операцијата во Рафа

Вашингтон, 25 февруари 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека офанз...

Image

Остани поврзан