• недела, 26 мај 2024
Франција негира дека покажала подготвеност за разговори со Русија за Украина

Франција негира дека покажала подготвеност за разговори со Русија за Украина

Париз, 4 април 2024 (МИА) - Франција ги демантираше руските тврдења дека покажала подготвеност за ди...

Израел ги негира тврдењата на Хамас дека војници на ИДФ убиле 19 Палестинци кои во ред чекале помош

Израел ги негира тврдењата на Хамас дека војници на ИДФ убиле 19 Палестинци кои во ред чекале помош

Газа, 24 март 2024 (МИА) - Владата на Хамас во Појасот Газа соопшти дека 19 лица вчера биле убиени д...

Јусов: Лажно и апсурдно е тврдењето на Путин дека Украина е вмешана во нападот во Москва

Јусов: Лажно и апсурдно е тврдењето на Путин дека Украина е вмешана во нападот во Москва

Киев, 23 март 2024 (МИА) - Украинското воено разузнавање остро ги отфрли денешните коментари на руск...

ИДФ негираше дека нападнала луѓе додека чекале хуманитарна помош во Појасот Газа

ИДФ негираше дека нападнала луѓе додека чекале хуманитарна помош во Појасот Газа

Ерусалим, 15 март 2024 (МИА) - Израелската армија (ИДФ) денеска негираше дека нападнала група луѓе к...

Мексико негира дека има намера да се приклучи на БРИКС

Мексико негира дека има намера да се приклучи на БРИКС

Мексико Сити, 4 март 2024 (МИА) - Министерството за надворешни работи на Мексико ги отфрли обвинувањ...

Иран ја негира вмешаноста во киднапирањето на бродот во Црвеното Море

Иран ја негира вмешаноста во киднапирањето на бродот во Црвеното Море

Техеран, 20 ноември 2023 (МИА) – Портпаролот на иранското Министерство за надворешни работи, Насер К...

Израел негира дека има прекин на огнот за да дозволи влез на помош во Газа

Израел негира дека има прекин на огнот за да дозволи влез на помош во Газа

Ерусалим, 16 октомври 2023 (МИА) - Израел ги негира информациите дека се согласилe да се запре огнот...

Хагари: Израелската армија негира дека се убиени заложници кои беа заробени од Хамас

Хагари: Израелската армија негира дека се убиени заложници кои беа заробени од Хамас

Ерусалим/Газа, 13 октомври 2023 (МИА) - Главниот израелски армиски портпарол, Даниел Хагари, негираш...

Вучиќ на РТС го негираше учеството на Србија во оружената пресметка

Вучиќ на РТС го негираше учеството на Србија во оружената пресметка

Белград, 28 септември 2023 (МИА)- Српскиот претседател гостувајќи синоќа на РТС го негираше учествот...

Русија негира дека убила цивили во Буча

Русија негира дека убила цивили во Буча

Москва, 3 април 2022 (МИА) - Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека нивните сили не убиле...

Image

Остани поврзан