• недела, 14 јули 2024
Антетокумпо грчки знаменосец на Игрите во Париз

Антетокумпо грчки знаменосец на Игрите во Париз

Атина, 12 јули 2024 (МИА) – Кошаркарската ѕвезда Јанис Антетокумпо ќе биде грчки знаменосец на с...

Пислевска МВП на финалниот кадетски турнир

Пислевска МВП на финалниот кадетски турнир

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Кошаркарката на Вардар, Јана Пислевска е прогласена за најкорисен играч...

Ричардсон МВП во финалето на ракометната Лига на шампиони

Ричардсон МВП во финалето на ракометната Лига на шампиони

Келн, 9 јуни 2024 (МИА) – Барселона вечерва стана европски шампион во ракомет, откако го победи Албо...

Лукановски МВП на финалниот турнир во Гевгелија

Лукановски МВП на финалниот турнир во Гевгелија

Гевгелија, 22 мај 2024 (МИА) – Македонскиот јуниорски репрезентативец Марко Лукановски е МВП на фина...

Црвена ѕвезда ја освои АБА лигата

Црвена ѕвезда ја освои АБА лигата

Белград, 20 мај 2024 (МИА) – На експресен начин, со чисти 3:0 во победи во финалната серија со Парти...

НБА: Трета МВП награда за Јокиќ

НБА: Трета МВП награда за Јокиќ

  Њујорк, 9 мај 2024 (МИА) – Српскиот кошаркар Никола Јокиќ (29) е прогласен за најкори...

Димитријевиќ прогласен за МВП во ВТБ лигата

Димитријевиќ прогласен за МВП во ВТБ лигата

Казан, 25 април 2024 (МИА) - Македонскиот кошаркар Ненад Димитријевиќ е прогласен за МВП во ВТБ лига...

НБА: Јокиќ, Дончиќ и Гилџес – Александер кандидати за МВП наградата

НБА: Јокиќ, Дончиќ и Гилџес – Александер кандидати за МВП наградата

  Њујорк, 22 април 2024 (МИА) – Никола Јокиќ од Денвер, Лука Дончиќ од Далас и Шеј Гилџ...

Шортс прогласени за МВП на финалната серија на Еврокупот

Шортс прогласени за МВП на финалната серија на Еврокупот

Бург-ан-Брес, 13 април 2024 (МИА) – Плејмејкерот на Париз, Ти-Џеј Шортс е прогласен за најкорисен иг...

Ирвинг: Ако не сезонава, Дончиќ во блиска иднина ќе стане МВП

Ирвинг: Ако не сезонава, Дончиќ во блиска иднина ќе стане МВП

Далас, 11 април 2024 (МИА) – Членот на Далас маверикс, Кајри Ирвинг е убеден дека Лука Дончиќ може д...

Хезоња и Брајант играчи на колото во Евролигата

Хезоња и Брајант играчи на колото во Евролигата

  Минхен, 23 март 2024 (МИА) – Кошаркарот на Реал Мадрид, Марио Хезоња и членот на Ефес...

Милер Мекинтаер играч на колото во Евролигата

Милер Мекинтаер играч на колото во Евролигата

  Минхен, 10 февруари 2024 (МИА) – Кошаркарот на Басконија, Коди Милер Мекинтаер, е про...

Теодосиќ МВП на колото во Евролигата

Теодосиќ МВП на колото во Евролигата

Минхен, 23 декември 2023 (МИА) – Кошаркарот на белградска Црвена ѕвезда, Милош Теодосиќ, е прогласен...

Суарез со признание на МВП во бразилското првенство се сели во Интер Мајами

Суарез со признание на МВП во бразилското првенство се сели во Интер Мајами

Рио де Женеиро, 8 декември 2023 (МИА) – Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез го освои признанието најкор...

Димитриевски прогласен за МВП на натпреварот со Реал

Димитриевски прогласен за МВП на натпреварот со Реал

Мадрид, 6 ноември 2023 (МИА) – Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски е прогласен за...

Image

Остани поврзан