• вторник, 28 мај 2024
Повеќе можни кандидати за претседател на СДСМ по оставката на Ковачевски

Повеќе можни кандидати за претседател на СДСМ по оставката на Ковачевски

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Имињата на повеќе можни кандидати, според пишувањата во медиумите, се во...

Сочувство до иранскиот народ од лидери на голем број земји

Сочувство до иранскиот народ од лидери на голем број земји

Техеран, 20 мај 2024 (МИА) - Лидерите на голем број земји упатија сочувство до иранскиот народ за см...

Саливан разговарал со лидерите на Саудиска Арабија и Израел

Саливан разговарал со лидерите на Саудиска Арабија и Израел

Вашингтон, 20 мај 2024 (МИА) - Советникот за национална безбедност во Белата куќа, Џејк Саливан, има...

Лидерите на „ВРЕДИ“ на средба со Албин Курти

Лидерите на „ВРЕДИ“ на средба со Албин Курти

Дебар, 19 мај 2024 (МИА) - Косовскиот премиер Албин Курти вчера беше домаќин на лидерите на коалициј...

Светскиот инвестициски форум на бизнис ангели и Школата на млади лидери на претседателот Иванов со заеднички проект  

Светскиот инвестициски форум на бизнис ангели и Школата на млади лидери на претседателот Иванов со заеднички проект  

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Во Кабинетот на поранешниот претседател Ѓор...

Лидерите на земјите од Западен Балкан со заедничка изјава остануваат посветени на процесите за членство во ЕУ

Лидерите на земјите од Западен Балкан со заедничка изјава остануваат посветени на процесите за членство во ЕУ

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Шефовите на држави и влади на земјите од За...

Таравари и лидерите на ВРЕДИ се сретнаа со специјалниот пратеник на Словенија за Западен Балкан, Франгеш

Таравари и лидерите на ВРЕДИ се сретнаа со специјалниот пратеник на Словенија за Западен Балкан, Франгеш

Скопје, 9 април 2024 (МИА) – Политичките случувања во земјава и регионот, претседателските и парламе...

Лидерите од Западен Балкан усвоија заедничка изјава за соработка за Планот за раст

Лидерите од Западен Балкан усвоија заедничка изјава за соработка за Планот за раст

Тирана, 29 февруари 2024 (МИА) - Лидерите од Западен Балкан усвоија заедничка изјава на Конференција...

Песков: Лидерите на Ерменија и Азербејџан се подготвени да ги финализираат мировните преговори

Песков: Лидерите на Ерменија и Азербејџан се подготвени да ги финализираат мировните преговори

Москва, 26 декември 2023 (МИА) – Портпролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска изјави дека лидерите н...

Зеленски во Осло се сретна со лидерите на нордиските земји: Ќе стоиме крај Украина колку што ќе треба

Зеленски во Осло се сретна со лидерите на нордиските земји: Ќе стоиме крај Украина колку што ќе треба

Осло, 13 декември 2203 (МИА) – Лидерите на петте нордиски земји денеска му порачаа на украинскиот пр...

Лидерите на Венецуела и Гвајана во четврток ќе се обидат да го решат територијалниот спор

Лидерите на Венецуела и Гвајана во четврток ќе се обидат да го решат територијалниот спор

Џорџтаун, 11 декември 2023 (МИА) - Претседателот на Гвајана Ирфан Али во четврток ќе се сретне со ве...

Започна неформалниот состанок на лидери на НАТО сојузници од регионот, тема се безбедносните прашања и Западен Балкан

Започна неформалниот состанок на лидери на НАТО сојузници од регионот, тема се безбедносните прашања и Западен Балкан

Скопје, 22 ноември 2023 (МИА) – Започна неформалниот состанок на лидери на НАТО сојузници од регионо...

Бајден ги собира лидерите од американскиот континент

Бајден ги собира лидерите од американскиот континент

Вашингтон, 3 ноември 2023 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден денеска во главниот град на СА...

Бајден видео конференциски разговараше со лидерите на ЕУ, НАТО и сојузниците за продожување на поддршката за Украина

Бајден видео конференциски разговараше со лидерите на ЕУ, НАТО и сојузниците за продожување на поддршката за Украина

Вашингтон, 3 октомври 2023 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден денеска преку видеоконференци...

Бајден се состана со лидерите на островските држави на Тихиот Океан

Бајден се состана со лидерите на островските држави на Тихиот Океан

Вашингтон, 25 септември 2023 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден во Белата куќа беше домаќин...

Image

Остани поврзан