• вторник, 28 мај 2024
Кремљ одби да го коментира украинското тврдење за планиран заговор за убиство на Зеленски

Кремљ одби да го коментира украинското тврдење за планиран заговор за убиство на Зеленски

Москва, 8 мај 2024 (МИА) - Кремљ не ги коментираше украинските тврдења за приведени руски агенти во...

Кремљ ги дефинираше како неосновани обвинувањата на САД дека руските сили користеле хемиско оружје во Украина

Кремљ ги дефинираше како неосновани обвинувањата на САД дека руските сили користеле хемиско оружје во Украина

Москва, 2 мај 2024 (МИА) - Кремљ ги оквалификува како неосновани американските обвинувања дека руски...

Песков: Испораката на американски ракети со долг дострел за Киев нема да промени ништо во конфликтот

Песков: Испораката на американски ракети со долг дострел за Киев нема да промени ништо во конфликтот

Москва, 25 април 2024 (МИА) - Испораката на американските ракети ATACMS на Украина нема да промени н...

Кремљ го отфрли извештајот за „Хавана синдромот“

Кремљ го отфрли извештајот за „Хавана синдромот“

Москва, 1 април 2024 (МИА) - Портпаролот на Кремљ Димитри Песков денеска го демантираше извештајот в...

Кремљ: Во тек се контакти за можна размена на американскиот новинар Гершкович

Кремљ: Во тек се контакти за можна размена на американскиот новинар Гершкович

Москва, 28 март 2024 (МИА) - Кремљ денеска соопшти дека во тек се „контакти“ околу можна размена на...

Кремљ не сака да коментира за вмешаноста на терористичката ИД, ниту дали нападот во Москва е неуспех на руските разузнавачки служби

Кремљ не сака да коментира за вмешаноста на терористичката ИД, ниту дали нападот во Москва е неуспех на руските разузнавачки служби

Москва, 25 март 2024 (МИА) - Кремљ денеска одби да го коментира тврдењето на џихадистичката терорист...

Столтенберг ја поздрави ерменската солидарност со Украина, Кремљ ја критикува посетата

Столтенберг ја поздрави ерменската солидарност со Украина, Кремљ ја критикува посетата

Ереван, 19 март 2024 (МИА) - Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска ја поздрави ерм...

Зеленски: Кремљ имаше увид во плановите на украинската контраофанзива во 2023 година

Зеленски: Кремљ имаше увид во плановите на украинската контраофанзива во 2023 година

Киев, 25 февруари 2024 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека „Русиј...

Кремљ: Бајден со изјавите за Путин ги брука САД

Кремљ: Бајден со изјавите за Путин ги брука САД

Москва, 22 февруари 2024 (МИА) - Кремљ денеска соопшти дека Џо Бајден ги поткопува САД со своите изј...

Ринкевичс : Навални беше „брутално убиен“ од Кремљ

Ринкевичс : Навални беше „брутално убиен“ од Кремљ

Рига, 16 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на Летонија Едгарс Ринкевичс денеска на мрежата Х напиш...

Кремљ тврди дека Вашингтон ја провоцира Украина да ја продолжи војната

Кремљ тврди дека Вашингтон ја провоцира Украина да ја продолжи војната

Москва, 3 февруари 2024 (МИА) - Кремљ соопшти дека посетата на Украина на заменик-државниот секретар...

Кремљ соопшти дека не контактирал со Трамп за конфликтот во Украина

Кремљ соопшти дека не контактирал со Трамп за конфликтот во Украина

Москва, 22 јануари 2024 (МИА) - Кремљ не контактирал со поранешниот американски претседател Доналд Т...

Кремљ жали за одлуката на Аргентина да не се приклучи кон БРИКС

Кремљ жали за одлуката на Аргентина да не се приклучи кон БРИКС

Москва, 19 јануари 2024 (МИА) - Кремљ соопшти дека жали поради одлуката на Аргентина да не се приклу...

Кремљ: Имаме список на американски и европски имоти, ќе ги заплениме во знак на одмазда

Кремљ: Имаме список на американски и европски имоти, ќе ги заплениме во знак на одмазда

Москва, 29 декември 2023 (МИА) - Кремљ денеска предупреди дека има список на американски и европски...

Кремљ: Секоја дополнителна американска помош за Украина ќе биде фијаско

Кремљ: Секоја дополнителна американска помош за Украина ќе биде фијаско

Кремљ, 12 декември 2023 (МИА) - САД не можат да го свртат текот на војната во Украина со испумпување...

Image

Остани поврзан