• вторник, 28 ноември 2023
Македонските фудбалери освоија бод со Англија

Македонските фудбалери освоија бод со Англија

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) – Македонската фудбалска репрезентација одигра нерешено, 1:1 со Англиј...

Македонските кошаркарки убедливо поразени од Србија

Македонските кошаркарки убедливо поразени од Србија

Скопје, 12 ноември 2023 (МИА) – Македонската женска кошаркарска репрезентација вечерва загуби од Срб...

Македонските кошаркарки ја пречекуваат Србија во квалификациите за Евробаскет 2025

Македонските кошаркарки ја пречекуваат Србија во квалификациите за Евробаскет 2025

Скопје, 12 ноември 2023 (МИА) – Македонската женска кошаркарска репрезентација, вечерва од ја пречек...

У19: Македонските фудбалерки со победа ги почнаа квалификациите за ЕП 2024

У19: Македонските фудбалерки со победа ги почнаа квалификациите за ЕП 2024

Амавир, 24 октомври 2023 (МИА) – Македонската женска фудбалска репрезентација до 19 години со победа...

Уругвај го победи Бразил за прв пат по 22 години

Уругвај го победи Бразил за прв пат по 22 години

Монтевидео, 18 октомври 2023 (МИА) - Репрезентацијата на Уругвај го победи Бразил со 2:0 ноќеска во...

Меси станa најдобар стрелец во историјата на квалификациите за Светското првенство во Јужна Америка

Меси станa најдобар стрелец во историјата на квалификациите за Светското првенство во Јужна Америка

Лима, 18 октомври 2023 (МИА) - Аргентинскиот репрезентативец Лионел Меси постигна два гола утринава...

Ивановски ги мина квалификациите на Челинџерот во Братислава

Ивановски ги мина квалификациите на Челинџерот во Братислава

Братислава, 9 октомври 2023 (МИА) – Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски успеа да избори пл...

Ред Бул не се квалификуваше во третиот квалификациски сегмент за прв пат по руското Гран при во 2018 година

Ред Бул не се квалификуваше во третиот квалификациски сегмент за прв пат по руското Гран при во 2018 година

Сингапур, 16 септември 2023 (МИА) - Ред Бул одржа историски квалификации за Големата награда на Синг...

Македонските фудбалери одиграа нерешено против европскиот првак Италија во евроквалификациите

Македонските фудбалери одиграа нерешено против европскиот првак Италија во евроквалификациите

Скопје, 9 септември 2023 (МИА) – Македонската фудбалска репрезентација вечерва пред 28.000 гледачи н...

Втор пораз на македонските кошаркари во олимписките претквалификации

Втор пораз на македонските кошаркари во олимписките претквалификации

Талин, 13 август 2023 (МИА) – Македонската кошаркарска репрезентација ги загуби шансите за настап на...

Ф1 планира да забрани користење ДРС во квалификациите

Ф1 планира да забрани користење ДРС во квалификациите

Лондон, 9 август 2023 (МИА) - Формула 1 има намера да го забрани отворањето на задното крило (DRS) в...

Конференциска лига: Струга и Шкупи ги дознаа потенцијалните ривали за третото квалификациско коло

Конференциска лига: Струга и Шкупи ги дознаа потенцијалните ривали за третото квалификациско коло

Нион, 24 јули 2023 (МИА) – Двете македонски екипи кои преостанаа ова лето на европската сцена, Струг...

Струга ТЛ загуби од Жалгирис во реваншот од квалификациите за ЛШ

Струга ТЛ загуби од Жалгирис во реваншот од квалификациите за ЛШ

Охрид, 18 јули 2023 (МИА) – Екипата на Струга Трим и Лум загуби од Жалгирис со 1:2 во првото квалифи...

Лондон нема да прифати квалификации за ЛОИ 2024 година поради учество на руските спортисти

Лондон нема да прифати квалификации за ЛОИ 2024 година поради учество на руските спортисти

Лондон, 18 јули 2023 (МИА) - Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) одлучи во Лондон да не се одржува...

Македонската фудбалска репрезентација водеше, па загуби од Украина

Македонската фудбалска репрезентација водеше, па загуби од Украина

Скопје, 16 јуни 2023 (МИА) – Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Скопје загуби од Украи...

Image

Остани поврзан