• вторник, 16 јули 2024
Туск: Полска ќе ја зајакне источната граница

Туск: Полска ќе ја зајакне источната граница

Варшава, 11 мај 2024 (МИА) - Полскиот премиер, Доналд Туск денеска изјави дека неговата земја започн...

Image

Остани поврзан