• вторник, 23 јули 2024
Хутите најавија ефикасен одговор на израелските напади врз пристаништето Ходеида

Хутите најавија ефикасен одговор на израелските напади врз пристаништето Ходеида

Сана, 21 јули 2024 (МИА) - Врховниот политички совет на јеменското бунтовничко движење Хути објави д...

Од почетокот на конфликтот со Хамас во Газа загинаа вкупно 315 израелски војници

Од почетокот на конфликтот со Хамас во Газа загинаа вкупно 315 израелски војници

Тел Авив, 23 јуни 2024 (МИА) - Бројот на загинати израелски војници од почетокот на конфликтот со Ха...

Најмалку 32 Палестинци загинаа во израелските напади врз Рафа

Најмалку 32 Палестинци загинаа во израелските напади врз Рафа

Рафа, 21 јуни 2024 (МИА) - Најмалку 32 Палестинци загинаа денеска во нападите на израелските сили вр...

Најмалку 12 загинати во израелски напади врз Рафа, соопштија палестински извори

Најмалку 12 загинати во израелски напади врз Рафа, соопштија палестински извори

Ерусалим, 19 јуни 2024 (МИА) - Најмалку 12 лица загинаа во нападите на израелските вооружени сили во...

Бела куќа: Не ја откажавме средбата со израелските претставници по изјавата на Нетанјаху

Бела куќа: Не ја откажавме средбата со израелските претставници по изјавата на Нетанјаху

Вашингтон, 19 јуни 2024 (МИА) - Белата куќа го демантира извештајот дека го откажала состанокот на в...

Убиен војник во престрелка меѓу египетската и израелската војска кај Рафа

Убиен војник во престрелка меѓу египетската и израелската војска кај Рафа

Рафа, 27 мај 2024 (МИА) - Израелски и египетски војници денеска разменија оган во близина на граничн...

Најмалку седум Палестинци загинаа, а девет се ранети во израелски напад во Џенин

Најмалку седум Палестинци загинаа, а девет се ранети во израелски напад во Џенин

Ерусалим, 21 мај 2024 (МИА) - Најмалку седум Палестинци загинаа, а девет беа ранети во денешниот нап...

Дваесет лица загинаа во израелскиот напад врз бегалскиот камп Нусеират

Дваесет лица загинаа во израелскиот напад врз бегалскиот камп Нусеират

Газа, 19 мај 2024 (МИА) - Дваесет лица загинаа пред да зазори во израелски воздушен напад врз куќа в...

Десетици загинати и ранети во нападот на израелските сили врз Џабалија и Рафа

Десетици загинати и ранети во нападот на израелските сили врз Џабалија и Рафа

Газа, 18 мај 2024 (МИА) - Израелски војници и тенкови денеска влегоа во северните делови на Појасот...

Во Шведска зголемена безбедноста на израелските претставништва

Во Шведска зголемена безбедноста на израелските претставништва

Стокхолм, 17 мај 2024 (МИА) - Шведската полиција денеска соопшти дека ја зголемила безбедноста околу...

Хутите им забранија влез на израелски, американски и британски бродови во Црвено Море

Хутите им забранија влез на израелски, американски и британски бродови во Црвено Море

Сана, 22 февруари 2024 (МИА) - Центарот за координација на хуманитарните операции, што е под контрол...

„2КАЦ“  дијалог-изложба на израелски карикатуристи во ОСТЕН

„2КАЦ“ дијалог-изложба на израелски карикатуристи во ОСТЕН

Скопје, 25 јули 2023 ( МИА) -  Во галерија ОСТЕН  вечерва ќе се отвори дијалог-изложбата н...

Хезболах тврди дека крај јужната граница на Либан соборил израелски дрон

Хезболах тврди дека крај јужната граница на Либан соборил израелски дрон

Бејрут, 26 јуни 2023 (МИА) - Либанската екстремистичка организација Хезболах денеска соопшти дека не...

Image

Остани поврзан