• среда, 19 јуни 2024
Мировски освои злато на Светскиот кикбокс куп во Будимпешта

Мировски освои злато на Светскиот кикбокс куп во Будимпешта

Будимпешта, 17 јуни 2024 (МИА) – Македонскиот кикбоксер Силвио Мировски го освои второто злато за Ма...

СП во хокеј на мраз: Чешка и Швајцарија во борба за златото

СП во хокеј на мраз: Чешка и Швајцарија во борба за златото

  Прага, 26 мај 2024 (МИА) – Репрезентациите на Чешка и на Швајцарија ќе се борат за ти...

Светската цена на златото повторно на рекордно високо ниво

Светската цена на златото повторно на рекордно високо ниво

Њујорк, 20 мај 2024 (МИА) - Светските цени на златото повторно се на ново рекордно високо ниво откак...

Царинска управа: Запленети 4,8 килограми злато при влез на ГП Богородица

Царинска управа: Запленети 4,8 килограми злато при влез на ГП Богородица

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Царински службеници запленија 4,8 килограми златен накит со проценета вр...

Цената на златото достигна нов историски максимум од 2.365 долари за унца

Цената на златото достигна нов историски максимум од 2.365 долари за унца

Лондон, 9 април 2024 (МИА) - Цената на златото на светските берзи денеска се зголеми на ново историс...

Иранец нашол злато во отпад, па ѝ го вратил на сопственичката

Иранец нашол злато во отпад, па ѝ го вратил на сопственичката

Техеран, 9 април 2024 (МИА) - Иранец кој претурал низ контејнер за ѓубре во градот Алигударз во запа...

Дебранец украл пари, злато и други вредни предмети во вредност од 40 илјади евра

Дебранец украл пари, злато и други вредни предмети во вредност од 40 илјади евра

Дебар, 8 април 2024 (МИА) – Дебарското одделение за внатрешни работи де...

Пораснаа цените на златото поради тензијата на Блискиот Исток

Пораснаа цените на златото поради тензијата на Блискиот Исток

Вашингтон, 2 април 2024 (МИА) - Цените на златото пораснаа под влијание на ескалацијата на геополити...

Светски берзи: Скок на цената на нафтата, пад на цената на златото и пченицата

Светски берзи: Скок на цената на нафтата, пад на цената на златото и пченицата

Франкфурт, 28 март 2024 (МИА) – Европските и американските берзански индекси денеска се во пораст, к...

Цената на златото на рекордно високо ниво

Цената на златото на рекордно високо ниво

Вашингтон, 7 март 2024 (МИА) - Цените на златото се искачија на ново рекордно високо ниво под влијан...

Среброто станува се поскапо, може да го надмине златото и да го достигне највисокото ниво во последните 10 години

Среброто станува се поскапо, може да го надмине златото и да го достигне највисокото ниво во последните 10 години

9 февруари 2024 Си-Ен-Би-Си Оваа година цените на среброто би можел...

Царинска управа: Запленети 248 грама злато што двајца патници се обиделе нелегално да го изнесат од државата

Царинска управа: Запленети 248 грама злато што двајца патници се обиделе нелегално да го изнесат од државата

Скопје, 10 јануари 2024 (МИА) - На граничниот премин Табановце биле запленети 248 грама злато, со пр...

Ракометарките на Франција станаа светски шампионки

Ракометарките на Франција станаа светски шампионки

Хернинг, 17 декември 2023 (МИА) – Репрезентацијата на Франција го освои трофејот на Светското првенс...

Четворица обвинети за кражбата на сатиричниот златен тоалет посветен на Черчил

Четворица обвинети за кражбата на сатиричниот златен тоалет посветен на Черчил

Оксфорд, 9 ноември 2023 (МИА) - Неколку години по кражбата на ВЦ-школката од 18-каратно злато, од па...

Георгиевски освои златo на „Загреб опен“

Георгиевски освои златo на „Загреб опен“

Загреб, 15 октомври 2023 (МИА) - Македонски таеквондист Дејан Георгиевски освои златен медал на Г1 „...

Image

Остани поврзан