• вторник, 18 јуни 2024
Антонов: Вежбите со нуклеарно оружје се принуден руски одговор на западната реторика

Антонов: Вежбите со нуклеарно оружје се принуден руски одговор на западната реторика

Москва, 7 мај 2024 (МИА) - Претстојните вежби со нуклеарно оружје се принуден руски одговор на запад...

Киев: Русија ги напаѓа украинските железници за да го „парализира“ товарот со помош од Западот

Киев: Русија ги напаѓа украинските железници за да го „парализира“ товарот со помош од Западот

Киев, 26 април 2024 (МИА) - Русија ги засили нападите врз украинската железничка инфраструктура со ц...

Орбан: Западот е на чекор од испраќање воени единици во Украина, Брисел си игра со оган

Орбан: Западот е на чекор од испраќање воени единици во Украина, Брисел си игра со оган

Будимпешта, 19 април 2024 (МИА) - Западот е на чекор од испраќање војници во Украина и денеска во Бр...

Лондон го отфрли иранското тврдење дека Западот бил информиран за нападот врз Израел 

Лондон го отфрли иранското тврдење дека Западот бил информиран за нападот врз Израел 

Лондон, 15 април 2024 (МИА) - Велика Британија го отфрли иранското тврдење дека Техеран го информира...

Камерон: Западот треба уште еднаш да ја докаже потребата од НАТО

Камерон: Западот треба уште еднаш да ја докаже потребата од НАТО

Лондон, 4 април 2024 (МИА) - Британскиот министер за надворешни работи Дејвид Камерон изјави дека За...

Тајланд воведува данок за богатите пензионери од Западот

Тајланд воведува данок за богатите пензионери од Западот

Бангкок, 29 март 2024 (МИА) - Според новиот тајландски даночен закон, сите даночни резидентни кои ги...

Кулеба го повика Западот да испрати системи за противвоздушна одбрана Патриот во Украина

Кулеба го повика Западот да испрати системи за противвоздушна одбрана Патриот во Украина

Киев, 26 март 2024 (МИА) - Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска ги повика...

Рускиот опозициски лидер Ходорковски го повика Западот да не ја признае изборната победа на Путин

Рускиот опозициски лидер Ходорковски го повика Западот да не ја признае изборната победа на Путин

Берлин, 18 март 2024 (МИА) - Поранешниот олигарх во егзил, познат противник на Кремљ, Михаил Ходорко...

Путин: Навални требаше да биде ослободен во размената на затвореници со Западот

Путин: Навални требаше да биде ослободен во размената на затвореници со Западот

Москва, 18 март 2024 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин на синоќешната прес-конференција во...

Милеј: Аргентина се врати на страната на Западот

Милеј: Аргентина се врати на страната на Западот

Буенос Аирес, 23 февруари 2024 (МИА)  - Аргентинскиот претседател Хавиер Милеј денеска беше дом...

Спикерот на рускиот Парламент вели дека Западот има корист од смртта на Навални

Спикерот на рускиот Парламент вели дека Западот има корист од смртта на Навални

Москва, 16 февруари 2024 (МИА) - Спикерот на рускиот Парламент денеска нагласи дека западните лидери...

Кулеба: Западот да влијае врз ограничувањето на производството на руско оружје

Кулеба: Западот да влијае врз ограничувањето на производството на руско оружје

Киев, 19 јануари 2024 (МИА) – Шефот на украинската дипломатија, Дмитро Кулеба, денеска го повика Зап...

Снежни бури на западот од САД, поплави на истокот, а торнада му се закануваат на југот

Снежни бури на западот од САД, поплави на истокот, а торнада му се закануваат на југот

Вашингтон, 13 јануари 2024 (МИА) - Десетици милиони Американци вчера беа изложени на опасни и штетни...

Руско МНР: Западот се обидува да ја дестабилизира ситуацијата во Србија.

Руско МНР: Западот се обидува да ја дестабилизира ситуацијата во Србија.

Москва, 25 декември 2023 (МИА) - Портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија Мари...

Вучиќ - Столтенберг: Имаме поинакво гледање на настаните во Бањска, но добро ги разбираме барањата на НАТО и Западот

Вучиќ - Столтенберг: Имаме поинакво гледање на настаните во Бањска, но добро ги разбираме барањата на НАТО и Западот

Белград, 21 ноември 2023 (МИА) - „Имаме поинакво гледање на настаните во Бањска на северно Косово, н...

Image

Остани поврзан