• вторник, 23 јули 2024
Уапсен маж кој им се заканувал на Трамп и сенаторот Џеј Ди Венс

Уапсен маж кој им се заканувал на Трамп и сенаторот Џеј Ди Венс

Њујорк, 21 јули 2024 (МИА) - Полицијата во градот Џупитер во американската сојузна држава Флорида уа...

Корисниците на „Ајфон“ низ цел свет предупредени за можни напади со шпионски софтвер

Корисниците на „Ајфон“ низ цел свет предупредени за можни напади со шпионски софтвер

Лос Анџелес, 12 јули 2024 (МИА) - Сопствениците на телефони „Ајфон“ (iPhone) во десетици зе...

Ким Јо-џонг и се закани на Јужна Кореја

Ким Јо-џонг и се закани на Јужна Кореја

Пјонгјанг, 9 јули 2024 (МИА) – Сестрата на севернокорејскиот лидер Ким Јо-џонг и се закани на Јужна...

Поднесено обвинение за загрозување на сигурноста на новинарка

Поднесено обвинение за загрозување на сигурноста на новинарка

Скопје, 4 јули 2024 (МИА) - Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје де...

Жител на Општина Студеничани му се заканувал на својот сосед со гасен пиштол и стрелал во воздух

Жител на Општина Студеничани му се заканувал на својот сосед со гасен пиштол и стрелал во воздух

Скопје, 21 јуни 2024 (МИА) - Четириесет и едногодишниот С.К.,  жител на село Драчевица, во Општ...

Лидерот на Хезболах во телевизиско обраќање им се закани на Израел и Кипар

Лидерот на Хезболах во телевизиско обраќање им се закани на Израел и Кипар

Бејрут, 19 јуни 2024 (МИА) - Лидерот на либанската шиитска група Хезболах, Хасан Насрала денеска се...

МААЕ: Иран ја исполнува својата закана да го зголеми капацитетот за збогатување ураниум

МААЕ: Иран ја исполнува својата закана да го зголеми капацитетот за збогатување ураниум

Виена, 14 јуни 2024 (МИА) - Иран ја спроведува својата закана и го зголемува капацитетот на своите к...

Робертсон: Земјите од ЕУ треба да бидат подготвени на секоја закана од Русија

Робертсон: Земјите од ЕУ треба да бидат подготвени на секоја закана од Русија

Приштина, 11 јуни 2024 (МИА) - Поранешниот секретар на НАТО, Џорџ Робертсон, денеска во Приштина изј...

Столтенберг: Русија  во моментов не е закана за НАТО

Столтенберг: Русија  во моментов не е закана за НАТО

Хелсинки, 6 јуни 2024 (МИА) - Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и финскиот претседател А...

Путин: Русија би можела да употреби нуклеарно оружје во случај на закана

Путин: Русија би можела да употреби нуклеарно оружје во случај на закана

Москва, 6 јуни 2024 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин, зборувајќи за ризиците од нуклеарна...

Тајван длабоко жали за „провокативните забелешки“ на кинескиот министер за одбрана во Сингапур

Тајван длабоко жали за „провокативните забелешки“ на кинескиот министер за одбрана во Сингапур

Тајпеј, 2 јуни 2024 (МИА) - Тајванската влада соопшти дека длабоко жали за „провокативните и неразум...

Кинескиот министер за одбрана во Сингапур го повтори цврстиот став на Пекинг за Тајван

Кинескиот министер за одбрана во Сингапур го повтори цврстиот став на Пекинг за Тајван

Сингапур, 2 јуни 2024 (МИА) - Кинескиот министер за одбрана Донг Џун денеска го повтори цврстиот ста...

Екстремно десничарските лидери му се заканија на Нетанјаху дека ќе ја соборат владата доколку го прифати договорот за примирје

Екстремно десничарските лидери му се заканија на Нетанјаху дека ќе ја соборат владата доколку го прифати договорот за примирје

Тел Авив, 2 јуни 2024 (МИА) - Лидерите на двете ултрадесничарски партии во израелската Влада, минист...

Медведев: Ова не е нуклеарен блеф - Украина и НАТО да се подготват за разорен одговор

Медведев: Ова не е нуклеарен блеф - Украина и НАТО да се подготват за разорен одговор

Москва, 31 мај 2024 (МИА) - Земјите на НАТО кои одобрија нивното оружје да се користи на руска терит...

Ердоган: Духот на ОН во Газа е мртов, Израел е закана за целото човештво

Ердоган: Духот на ОН во Газа е мртов, Израел е закана за целото човештво

  Анкара, 29 мај 2024 (МИА) - Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави денеска де...

Image

Остани поврзан