• понеделник, 17 јуни 2024
Реал се откажува од ѕвезда на Баерн за ас на Жирона

Реал се откажува од ѕвезда на Баерн за ас на Жирона

Мадрид, 16 мај 2024 (МИА) - Реал Мадрид повеќе не е заинтересиран за левиот бек на Баерн Минхен, Алф...

УЕФА може да не дозволи Жирона да игра во Лигата на шампионите

УЕФА може да не дозволи Жирона да игра во Лигата на шампионите

Лондон, 15 мај 2024 (МИА) – Европската фудбалска асоцијација предложи „City Football Group“, инвести...

Чави по поразот од Жирона: Можеби ни недостасува зрелост

Чави по поразот од Жирона: Можеби ни недостасува зрелост

Барселона, 5 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона, Чави Ернандез даде свое мислење по вчерашниот н...

Барселона подготвува трансфер удар

Барселона подготвува трансфер удар

Барселона, 2 мај 2024 (МИА) - Барселона планира да го ангажира 22-годишниот Пау Виктор од Жирона на...

Ортега: Ако Атлетико загуби од Жирона, нивната сезона може да се смета за неуспешна

Ортега: Ако Атлетико загуби од Жирона, нивната сезона може да се смета за неуспешна

Мадрид, 13 април 2024 (МИА) - Шпанскиот новинар на „ЕФЕ“ Хозе Игнасио Ортега ги сподели своите очеку...

Жирона без тренерот и двајца стандардни фудбалери на дербито со Реал по шест дена

Жирона без тренерот и двајца стандардни фудбалери на дербито со Реал по шест дена

Жирона, 4 февруари 2024 (МИА) - Тренерот на Жирона нема да може да го води тимот на натпреварот прот...

Тренерот на Жирона: Не можеме да се бориме со Реал за трофејот, пласман во еврокуповите се нашиот сон

Тренерот на Жирона: Не можеме да се бориме со Реал за трофејот, пласман во еврокуповите се нашиот сон

Жирона, 4 јануари 2024 (МИА) – Тренерот на Жирона, Мичел Санчез смета дека неговиот тим нема сили да...

Хет-трикот на Мората недоволен Атлетико да избегне пораз од Жирона

Хет-трикот на Мората недоволен Атлетико да избегне пораз од Жирона

Жирона, 4 јануари 2024 (МИА) – Во дербито на 19. коло во шпанската Ла Лига Жирона синоќа на домашен...

Жирона за првпат во историјата ја победи Барселона и се врати на лидерското место во Ла Лига

Жирона за првпат во историјата ја победи Барселона и се врати на лидерското место во Ла Лига

Барселона, 11 декември 2023 (МИА) - Во натпревар од 16. коло на шпанскиот фудбалски шампионат Жирона...

Сензационалната Жирона на чело во Ла Лига

Сензационалната Жирона на чело во Ла Лига

Мадрид, 28 октомври 2023 (МИА) – Фудбалерите на Жирона го запоседнаа врвот на табелата во шпанското...

Марк Гасол се враќа во шпанскиот шампионат

Марк Гасол се враќа во шпанскиот шампионат

Мадрид, 27 септември 2022 (МИА) - Центарот Марк Гасол оваа н...

Image

Остани поврзан