• недела, 14 јули 2024
Франција ќе прогласи вонредна состојба во Нова Каледонија, соопшти Елисејската палата

Франција ќе прогласи вонредна состојба во Нова Каледонија, соопшти Елисејската палата

Париз, 15 мај 2024 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон ќе побара денеска на седница на Вл...

Советот на Град Скопје одржа вонредна седница, советниците од ВМРО-ДПМНЕ ја оспорија оправданоста

Советот на Град Скопје одржа вонредна седница, советниците од ВМРО-ДПМНЕ ја оспорија оправданоста

Скопје, 17 јануари 2024 (МИА) - Советот на Град Скопје денеска одржа во...

Image

Остани поврзан