• вторник, 18 јуни 2024
Поскапуваат горивата

Поскапуваат горивата

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 ноќеска на полноќ поскапува...

Поскапуваат дизелот и екстра лесното масло

Поскапуваат дизелот и екстра лесното масло

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - За два денара ќе поскапат дизел горивото Е...

Цените на горивата остануваат исти, поскапува мазутот

Цените на горивата остануваат исти, поскапува мазутот

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Малопродажните цени на бензините, дизелот...

Бензините поевтинуваат, дизелот поскапува

Бензините поевтинуваат, дизелот поскапува

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од полноќ се намалува за...

Бислимовски: Работиме на продолжување на евтината тарифа на струјата за уште еден час

Бислимовски: Работиме на продолжување на евтината тарифа на струјата за уште еден час

Скопје, 26 мај 2024 (МИА) - Домаќинствата летово може да добијат поевтина струја и плус уште еден ча...

РКЕ: Цените на бензините, дизелот и  екстра лесното масло за домаќинство остануваат исти, се намалува само цената на мазутот

РКЕ: Цените на бензините, дизелот и екстра лесното масло за домаќинство остануваат исти, се намалува само цената на мазутот

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како...

РКЕ: Само 2,75 отсто од струјата е од увоз,  на праг сме до енергетски независна држава

РКЕ: Само 2,75 отсто од струјата е од увоз, на праг сме до енергетски независна држава

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Само 2,75 проценти од потребите за електрична енергија е обезбедена од...

Грејната сезона завршува, доколку има потреба ќе биде вклучен системот за топлинска енергија

Грејната сезона завршува, доколку има потреба ќе биде вклучен системот за топлинска енергија

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Грејната сезона завршува денеска, но од Регулаторната комисија за енер...

Дизелот поевтинува, ЕУРОСУПЕР БС-98 поскапува, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 останува иста

Дизелот поевтинува, ЕУРОСУПЕР БС-98 поскапува, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 останува иста

Скопје, 1 април 2024 (МИА) – Дизелот и Екстра лесното масло за домаќинството од ноќеска на полноќ по...

Поскапуваат бензинот БС-98, дизелот и екстра лесното

Поскапуваат бензинот БС-98, дизелот и екстра лесното

Скопје, 25 март 2024 (МИА) -  Моторниот бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 од ноќеска на полноќ поскапува...

Поскапува Еуросупер БС-95

Поскапува Еуросупер БС-95

Скопје, 22 март 2024 (МИА) - За два денари од полноќ поскапува Еуросупер БС-95, додека цените на ост...

Лиценци за производство на електрична енергија од обновливи извори

Лиценци за производство на електрична енергија од обновливи извори

Скопје, 20 март 2024 (МИА) - Регулаторната комисија за енергетика, водн...

Дизелот поевтинува за еден денар, бензините поскапуваат за пола денар

Дизелот поевтинува за еден денар, бензините поскапуваат за пола денар

Скопје, 4 март 2024 (МИА) - Од полноќ за еден денар поевтинува дизелот, а за половина денар Екстра л...

За 25 месеци приклучени се нови 578,26 MW енергетски капацитети од обновливи извори

За 25 месеци приклучени се нови 578,26 MW енергетски капацитети од обновливи извори

Скопје, 24 февруари 2024 (МИА) - За 25 месеци приклучени се нови 578,26 MW енергетски капацитети од...

Поскапува мазутот

Поскапува мазутот

Скопје, 22 февруари 2024 (МИА) - Од полноќ се зголемува цената на мазутот, а цените на бензините ост...

Image

Остани поврзан