• вторник, 23 јули 2024
Мбапе: Му се восхитувам на Роналдо, но целта е победа над Португалија

Мбапе: Му се восхитувам на Роналдо, но целта е победа над Португалија

Хамбург, 4 јули 2024 (МИА) - Во пресрет на пресметката со португалската репрезентација, капитенот на...

Кошта прв голман кој не примил гол во пенал-серија на ЕП

Кошта прв голман кој не примил гол во пенал-серија на ЕП

Франкфурт, 2 јули 2024 (МИА) - Голманот на Португалија, Диого Кошта синоќа одбрани три удари во пена...

Роналдо по пласманот во четвртфиналето на ЕП 2024: Необјасниви моменти

Роналдо по пласманот во четвртфиналето на ЕП 2024: Необјасниви моменти

Франкфурт, 2 јули 2024 (МИА) - Капитенот на португалската репрезентација Кристијано Роналдо на социј...

За прв пат во кариерата Роналдо не постигна гол во групната фаза на некој голем турнир

За прв пат во кариерата Роналдо не постигна гол во групната фаза на некој голем турнир

Гелзенкирхен, 27 јуни 2024 (МИА) - Репрезентативниот напаѓач на Португалија, Кристијано Роналдо, за...

Сензација на дебитантите на ЕП: Грузија ја победи Португалија и се пласираше во осминафиналето

Сензација на дебитантите на ЕП: Грузија ја победи Португалија и се пласираше во осминафиналето

Гелзенкирхен, 26 јуни 2024 (МИА) - Грузија направи вистински подвиг со освојувањето на првата победа...

Кварацхелија за натпреварот со Португалија: Се надевам дека Роналдо ќе ми го даде дресот

Кварацхелија за натпреварот со Португалија: Се надевам дека Роналдо ќе ми го даде дресот

Гелзенкирхен, 25 јуни 2024 (МИА) – Најдобриот грузиски фудбалер Квича Кварацхелија ги сподели своите...

Фернандеш за асистенцијата на Роналдо: Ова докажува дека за Португалија е поважно да победува отколку тоа кој дава голови

Фернандеш за асистенцијата на Роналдо: Ова докажува дека за Португалија е поважно да победува отколку тоа кој дава голови

Дортмунд, 23 јуни 2024 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Португалија, Бруно Фернандеш го сподели...

Португалија ја победи Турција избори осминафинале на ЕП 2024

Португалија ја победи Турција избори осминафинале на ЕП 2024

Дортмунд, 22 јуни 2024 (МИА) - Репрезентацијата на Португалија попладнево ја совлада со 3:0 Турција...

Мартинез: Роналдо е во португалската репрезентација затоа што тоа го заслужува

Мартинез: Роналдо е во португалската репрезентација затоа што тоа го заслужува

Дортмунд, 22 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на португалската фудбалска репрезентација Роберто Мартинез...

Мартинез: Покажавме издржливост, волја и верба

Мартинез: Покажавме издржливост, волја и верба

Лајпциг, 19 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на португалската фудбалска репрезентација Роберто Мартинез...

Нуно Мендеш: Знаевме дека против Чешка ќе имаме многу работа

Нуно Мендеш: Знаевме дека против Чешка ќе имаме многу работа

Лајпциг, 19 јуни 2024 (МИА) – Фудбалерот на Португалија, Нуно Мендеш ги искажа своите впечатоци по с...

ЕП 2024: Португалија со пресврт до победа против Чешка

ЕП 2024: Португалија со пресврт до победа против Чешка

Лајпциг, 18 јуни 2024 (МИА) - Репрезентацијата на Португалија направи пресврт и забележа крајно драм...

Роналдо со специјално обраќање до фановите пред дуелот со Чешка

Роналдо со специјално обраќање до фановите пред дуелот со Чешка

Лајпциг, 18 јуни 2024 (МИА) - Неколку часа пред првиот натпревар на Португалија на Европското првенс...

Роналдо е амбициозен да игра на Светското првенство во 2026 година

Роналдо е амбициозен да игра на Светското првенство во 2026 година

Берлин, 17 јуни 2024 (МИА) - Кристијано Роналдо има намера да игра и на Светското првенство во 2026...

Роналдо: Знам дека немам уште многу години во фудбалот

Роналдо: Знам дека немам уште многу години во фудбалот

Берлин, 12 јуни 2024 (МИА) - Напаѓачот на Португалија, Кристијано Роналдо уште еднаш се најде во цен...

Image

Остани поврзан