• вторник, 25 јуни 2024
Промотивна работилница на НФФ во Неготино

Промотивна работилница на НФФ во Неготино

Скопје, 15 јуни 2024 (МИА) – Националната федерација на фармери организираше промотивна работилница...

Невреме во Неготино, нема поголеми штети

Невреме во Неготино, нема поголеми штети

Неготино, 10 јуни 2024 (МИА) - Невреме ја зафати попладнево општина Неготино, со дожд и силен ветер....

Приведен жител на неготинско село кој не почитувал судска наредба и се заканувал на мајката и братот

Приведен жител на неготинско село кој не почитувал судска наредба и се заканувал на мајката и братот

Неготино, 8 јуни 2024 (МИА) - Неготинец е лишен од слобода бидејќи не почитувал судска забрана и им...

Во Неготино се изврши прскање против комарци 

Во Неготино се изврши прскање против комарци 

Неготино, 7 јуни 2024 (МИА) - На територијата на општината Неготино се спроведе прскање против комар...

ЦУК: Нестабилност со пороен дожд и грмежи подолго време се задржува околу Кавадарци, Неготинио и Демир Капија

ЦУК: Нестабилност со пороен дожд и грмежи подолго време се задржува околу Кавадарци, Неготинио и Демир Капија

Скопје, 2 јуни 2024 (МИА) - Центарот за управување со кризи повикувајќи се на информации од Управата...

Кошаркарките на ЖКК ,,Спорт тим

Кошаркарките на ЖКК ,,Спорт тим" Неготино го освоија третото место во Македонија 

Неготино, 2 јуни 2024 (МИА) - Кошаркарките на ЖКК „Спорт тим" Неготино го освоија третото место во М...

Во Неготино се одржаа „Џидимирските средби“

Во Неготино се одржаа „Џидимирските средби“

Неготино, 1 јуни 2024 (МИА) - По седми пат, денеска во општината Неготино се одржаа Џидимирски средб...

Јапонскиот амбасадор во посета на Неготино 

Јапонскиот амбасадор во посета на Неготино 

Неготино, 31 мај 2024 (МИА) - Јапонскиот амбасадор Казуја Оцука денеска беше во работна посета на Не...

Јапонскиот амбасадор отвори изложба на јапонски дела во Неготино 

Јапонскиот амбасадор отвори изложба на јапонски дела во Неготино 

Неготино, 31 мај 2024 (МИА) - Амбасадорот на Јапонија Казуја Оцука, денеска ја отвори изложбата со ј...

Малолетници од Неготино извршиле обљуба, 19-годишник уценувал малолетничка со видео материјалот, случајот пријавен во полиција

Малолетници од Неготино извршиле обљуба, 19-годишник уценувал малолетничка со видео материјалот, случајот пријавен во полиција

Неготино, 29 мај 2024 (МИА) - Малолетници извршиле обљуба врз малолетничка, а трет снимал. Деветнаес...

Здравствен дом Неготино доби дигитален рентген апарат од Јапонска амбасада

Здравствен дом Неготино доби дигитален рентген апарат од Јапонска амбасада

Неготино, 28 мај 2024 (МИА) - Здравствен дом Неготино доби дигитален рентген апарат од Јапонска амба...

Во Неготино промовирана книгата „Со солзи по патот на судбината

Во Неготино промовирана книгата „Со солзи по патот на судбината" од Диме Ристов - Кана 

Неготино, 23 мај  2024 (МИА) - Книгата ,,Со солзи по патот на судбината" од авторот Диме Ристов...

„Фрагментирана интроспекција“  - изложба на скулптури на  Слободан Милошески во Неготино

„Фрагментирана интроспекција“ - изложба на скулптури на Слободан Милошески во Неготино

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Во изложбениот салон на Музеј на град Неготино вечер ќе биде отворена из...

Неготино го одбележа Денот на пожарникарите 

Неготино го одбележа Денот на пожарникарите 

Неготино, 20 мај 2024 (МИА) - Неготино го одбележа Денот на пожарникари...

Крводарителска акција со Ротари клуб Неготино, реализирани 55 крводарувања

Крводарителска акција со Ротари клуб Неготино, реализирани 55 крводарувања

Неготино, 16 мај 2024 (МИА) - Обезбедени се 55 крвни единици во денешната доброволна крводарителска...

Image

Остани поврзан