• среда, 17 јули 2024
Поранешен премиер на Малта, Мускат официјално обвинет за корупција

Поранешен премиер на Малта, Мускат официјално обвинет за корупција

Валета, 28 мај 2024 (МИА) – Обвинителството на Малта денеска официјално подигна обвинение поради кор...

Борел ги повика шефовите на израелската и палестинската дипломатија на средба во Оман

Борел ги повика шефовите на израелската и палестинската дипломатија на средба во Оман

Брисел, 10 октомври 2023 (МИА) - Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жозе...

Image

Остани поврзан