• недела, 14 јули 2024
Реал заработи 800 илјади евра на првиот ден од продажбата на дресови на Мбапе

Реал заработи 800 илјади евра на првиот ден од продажбата на дресови на Мбапе

Мадрид, 13 јули 2024 (МИА) - Реал Мадрид продаде седум илјади дресови со името на Килијан Мбапе на п...

Мбапе е подготвен да купи фудбалски клуб

Мбапе е подготвен да купи фудбалски клуб

Каен, 12 јули 2024 (МИА) - Семејството на напаѓачот на Реал Мадрид, Килијан Мбапе е заинтересирано д...

Промоцијата на Мбапе во Мадрид на 16 јули

Промоцијата на Мбапе во Мадрид на 16 јули

Мадрид, 10 јули 2024 (МИА) – Шпанскиот фудбалски шампион Реал Мадрид официјално ќе го претстави...

Дешам: Одговорноста за неуспешниот настап на Мбапе и Гризман на ЕП е кај мене

Дешам: Одговорноста за неуспешниот настап на Мбапе и Гризман на ЕП е кај мене

Минхен, 10 јули 2024 (МИА) - Селекторот на француската репрезентација Дидие Дешам го објасни неуспеш...

Мбапе: Евро е неуспех за нас, јас играв слабо

Мбапе: Евро е неуспех за нас, јас играв слабо

Минхен, 10 јули 2024 (МИА) - Килијан Мбапе го оцени како неуспешно за него и за Франција, Европското...

Пети: Мбапе не е достоен да биде капитен на Франција

Пети: Мбапе не е достоен да биде капитен на Франција

Минхен, 9 јули 2024 (МИА) - Поранешниот француски репрезентативец Емануел Петит го критикуваше капит...

Дембеле: Ако не ви се допаѓа како играме, тоа а ваш проблем

Дембеле: Ако не ви се допаѓа како играме, тоа а ваш проблем

Париз, 7 јули 2024 (МИА) – Француската фудбалска репрезентација по четврти пат се пласираше во п...

Мбапе: Му се восхитувам на Роналдо, но целта е победа над Португалија

Мбапе: Му се восхитувам на Роналдо, но целта е победа над Португалија

Хамбург, 4 јули 2024 (МИА) - Во пресрет на пресметката со португалската репрезентација, капитенот на...

Реал подготвува досега невидено шоу за промоцијата на Мбапе

Реал подготвува досега невидено шоу за промоцијата на Мбапе

Мадрид, 4 јули 2024 (МИА) - Само неколку дена по завршувањето на Европското фудбалско првенство 2024...

Мбапе за играње со маска: Апсолутен кошмар

Мбапе за играње со маска: Апсолутен кошмар

Диселдорф, 1 јули 2024 (МИА) - Францускиот напаѓач Килијан Мбапе се пожали дека му е непријатно игра...

Мбапе го нарече Левандовски „кучкин син“

Мбапе го нарече Левандовски „кучкин син“

Дортмунд, 26 јуни 2024 (МИА) - Францускиот репрезентативен напаѓач Килијан Мбапе го нарече полскиот...

Во Реал не се загрижени за скршеницата на Мбапе, клубот смета на него во Суперкупот на УЕФА

Во Реал не се загрижени за скршеницата на Мбапе, клубот смета на него во Суперкупот на УЕФА

Мадрид, 23 јуни 2024 (МИА) - Реал Мадрид не е загрижен за скршениот нос на Килијан Мбапе. Според „As...

Мбапе ќе стартува од клупата против Холандија

Мбапе ќе стартува од клупата против Холандија

Лајпциг, 21 јуни 2024 (МИА) - Килијан Мбапе ќе биде на клупата на натпреварот меѓу Франција и Холанд...

Дешам: Ако вестите за Мбапе не се добри, ќе се бориме без него

Дешам: Ако вестите за Мбапе не се добри, ќе се бориме без него

Дизелдорф, 18 мај 2024 (МИА) - Селекторот на Франција, Дидие Дешам, по победата над Австрија (1:0) н...

Жиру: Повредата на Мбапе остави белег во победата над Австрија

Жиру: Повредата на Мбапе остави белег во победата над Австрија

Дизелдорф, 18 јуни 2024 (МИА) - Францускиот напаѓач Оливие Жиру се осврна на повредата на Килијан Мб...

Image

Остани поврзан