• среда, 17 јули 2024
Димитров за „Катимерини“: Позитивно е што ниту НД ниту ВМРО-ДПМНЕ немаат намера да го урнат мостот што со толку напор го изградивме

Димитров за „Катимерини“: Позитивно е што ниту НД ниту ВМРО-ДПМНЕ немаат намера да го урнат мостот што со толку напор го изградивме

Атина, 26 мај 2024 (МИА) – Позитивно е тоа што ниту Нова демократија ниту ВМРО-ДПМНЕ немаат намера д...

Грчки медиуми: Преспанскиот договор во предизборните дебати

Грчки медиуми: Преспанскиот договор во предизборните дебати

Атина, 5 април 2024 (МИА) – Грчките медиуми ставаат акцент на ставовите во однос на Договорот од Пре...

Катимерини: По најголемиот изборен пораз, Ердоган повеќе не е непобедлив

Катимерини: По најголемиот изборен пораз, Ердоган повеќе не е непобедлив

Атина, 1 април 2024 (МИА) - Претседателот Реџеп Тајип Ердоган на вчерашните локални избори во Турциј...

Схинас: Направивме грешка со Скопје, откако ги исполни барањата, наместо да го забрзаме, го запревме процесот

Схинас: Направивме грешка со Скопје, откако ги исполни барањата, наместо да го забрзаме, го запревме процесот

Атина, 7 ноември 2022 (МИА) - Скопје го направи токму она што како Европа го баравме од нив и штом го с...

Image

Остани поврзан