• четврток, 30 мај 2024
Ф1: Ферстапен со победа ја почна одбраната на титулата

Ф1: Ферстапен со победа ја почна одбраната на титулата

  Сакир, 2 март 2024 (МИА) – Холанѓанецот Макс Ферстапен (Ред Бул) победи попладнево на...

Почнува новата сезона во Формула 1

Почнува новата сезона во Формула 1

  Сахир, 2 март 2024 (МИА) – Со трката за Големата награда на Бахреин денеска на патека...

Ферари го претстави новиот болид

Ферари го претстави новиот болид

  Модена, 13 февруари 2024 (МИА) – Прославениот италијански тим Ферари го претстави ден...

Ф1: Алпин го претстави новиот болид

Ф1: Алпин го претстави новиот болид

  Лондон, 7 февруари 2024 (МИА) – Формула 1 екипата Алпин го претстави денеска новиот м...

Image

Остани поврзан