• вторник, 28 мај 2024
Вооружени лица убиле шестмина бербери во бастион на пакистанските талибанци на границата со Авганистан

Вооружени лица убиле шестмина бербери во бастион на пакистанските талибанци на границата со Авганистан

Исламабад, 2 јануари 2024 (МИА) - Непознати напаѓачи застрелале шест бербери утрово в зори во поране...

Рустеми и Бербери разговараа за ефикасно инфраструктурно поврзување на Северна Македонија и Албанија

Рустеми и Бербери разговараа за ефикасно инфраструктурно поврзување на Северна Македонија и Албанија

Дебар, 25 март 2023 (МИА) - Директорот на Јавното претпријатие за држав...

Image

Остани поврзан