• вторник, 23 јули 2024
Средба на Гаши со јапонскиот амбасадор Казуја

Средба на Гаши со јапонскиот амбасадор Казуја

Скопје, 18 јули 2024 (МИА) - Јапонскиот амбасадор Оцука Казуја денеска ќе го посети Собранието....

Гаши: Обидот за атентат врз Трамп е напад кон демократијата

Гаши: Обидот за атентат врз Трамп е напад кон демократијата

Скопје, 14 јули 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието, Африм Гаши на социјалните мрежи реагираше...

Лога: Поддршка за денешната активност во Собранието по повод годишнината од Сребреница

Лога: Поддршка за денешната активност во Собранието по повод годишнината од Сребреница

Скопје, 12 јули 2024 Полемиките околу верската симболика во јавните простори и државните инс...

Средба на претседателот на Собранието Гаши со делегација од НДИ

Средба на претседателот на Собранието Гаши со делегација од НДИ

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието Африм Гаши за...

Гаши учествува на Парламентарниот самит на НАТО во Вашингтон

Гаши учествува на Парламентарниот самит на НАТО во Вашингтон

Скопје, 9 јули 2024 (МИА) - Во пресрет на Самитот на НАТО, посветен на одбележувањето на 75-годишнин...

Собранието ги избра делегациите за парламентарна соработка со меѓународни институции

Собранието ги избра делегациите за парламентарна соработка со меѓународни институции

Скопје, 5 јули 2024 (МИА) - Собранието на денешната деветта пленарна седница избра состави на делега...

Гаши - Аксинте: Северна Македонија и Романија негуваат добри меѓусебни односи, без отворени прашања

Гаши - Аксинте: Северна Македонија и Романија негуваат добри меѓусебни односи, без отворени прашања

Скопје, 2 јули 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Африм Гаши...

Средба Гаши - Лудва: За Чешка од посебно значење е интегрирањето на земјите од Западен Балкан

Средба Гаши - Лудва: За Чешка од посебно значење е интегрирањето на земјите од Западен Балкан

Скопје, 2 јули 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Африм Гаши...

 Пратеничката група на Левица со кривична пријава против Африм Гаши, поради неодземањето на мандатот на Талат Џафери

 Пратеничката група на Левица со кривична пријава против Африм Гаши, поради неодземањето на мандатот на Талат Џафери

Скопје, 27 јуни 2024 Пратениците на Левица поднесоа заедничка кривична пријава против п...

Средба Гаши - Прескер: Словенија отсекогаш настапувала како адвокат на земјите од регионот за нивна што поскорешна европска иднина во ЕУ

Средба Гаши - Прескер: Словенија отсекогаш настапувала како адвокат на земјите од регионот за нивна што поскорешна европска иднина во ЕУ

Скопје, 19 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието, Африм Гаши, оствари средба со амбасадорот...

Средба на Гаши со турскиот амбасадор Улусој

Средба на Гаши со турскиот амбасадор Улусој

Скопје, 19 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието, Африм Гаши, оствари средба со турскиот амб...

Собранието ги избра составот на Буџетскиот совет на Собранието и на Советот на Собранискиот канал

Собранието ги избра составот на Буџетскиот совет на Собранието и на Советот на Собранискиот канал

Скопје, 18 јуни 2024 (МИА) – Собранието на денешната петта седница ги избра составите на Буџетскиот...

Извршната директорка на НДИ, Стефани Раст во посета на Собранието

Извршната директорка на НДИ, Стефани Раст во посета на Собранието

Скопје, 18 јуни 2024 (МИА) - Собранието денеска ќе го посети извршната директорка на НДИ, Стефани Ра...

Средба на спикерот Гаши со британскиот амбасадорот Лосон

Средба на спикерот Гаши со британскиот амбасадорот Лосон

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Африм Гаши...

Средба на Гаши со германската амбасадорка Дрекслер

Средба на Гаши со германската амбасадорка Дрекслер

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието Африм Гаши денес оствари средба со Амбасадо...

Image

Остани поврзан