• вторник, 18 јуни 2024
Бразилецот Луис заминува од Астон Вила

Бразилецот Луис заминува од Астон Вила

Бирмингем, 10 јуни 2024 (МИА) – Премиерлигашот Астон Вила ќе се раздели ова лето со 26-годишниот...

Мартинез подготвен да влезе во конфликт со Астон Вила за настап на ОИ

Мартинез подготвен да влезе во конфликт со Астон Вила за настап на ОИ

  Мајами, 6 јуни 2024 (МИА) – Голманот на Аргентина, Емилијано Мартинез инсистира да уч...

Емери потпиша договор со Астон Вила до 2029 година!

Емери потпиша договор со Астон Вила до 2029 година!

Бирмингем, 27 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Астон Вила, Унаи Емери, потпиша нов петгодишен договор с...

Гвардиола за мечот за титулата: Ќе биде тешко, како со Астон Вила пред две години

Гвардиола за мечот за титулата: Ќе биде тешко, како со Астон Вила пред две години

Манчестер, 17 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола очекува многу тежок натпре...

Емери: Ни се оствари сонот да обезбедиме учество во Лигата на шампионите

Емери: Ни се оствари сонот да обезбедиме учество во Лигата на шампионите

Бирмингем, 15 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Астон вила, Унаи Емери, ги сподели своите впечатоци од пл...

Емери: Разочарани сме, ќе се обидеме да ги исправиме работите во реваншот

Емери: Разочарани сме, ќе се обидеме да ги исправиме работите во реваншот

Бирмингем, 3 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Астон Вила, Унаи Емери, беше доста разочаран од поразот од Олимпијакос со...

Емери задоволен од новиот договор со Астон Вила

Емери задоволен од новиот договор со Астон Вила

Бирмингем, 26 април 2024 (МИА) - Менаџерот на Астон Вила, Унаи Емери, изрази задоволство од неговиот...

Емери останува на клупата на Астон Вила

Емери останува на клупата на Астон Вила

  Бирмингем, 23. април 2024 (МИА) – Раководството на англискиот фудбалски прволигаш Аст...

Артета се восхитува на работата на Емери во Астон вила

Артета се восхитува на работата на Емери во Астон вила

Лондон, 13 април 2024 (МИА) - Тренерот на Арсенал, Микел Артета, пред натпреварот од Премиер лигата...

Астон Вила до крајот на сезоната без Ремзи

Астон Вила до крајот на сезоната без Ремзи

  Бирмингем, 5 април 2024 (МИА) – Четвртопласираниот тим во англискиот фудбалски шампио...

Познати четвртфиналните пресметки во Конференциската лига

Познати четвртфиналните пресметки во Конференциската лига

  Нион, 15 март 2024 (МИА) – Англискиот прволигаш Астон Вила ќе игра против француски Л...

Јунајтед подготвен да плати 80 милиони евра за ѕвездата на Астон Вила

Јунајтед подготвен да плати 80 милиони евра за ѕвездата на Астон Вила

Манчестер, 1 март, 2024 (МИА) - Манчестер Јунајтед покажува силен интерес за ѕвездата на Астон Вила,...

Астон вила го купи 18-годишниот Недељковиќ од Црвена ѕвезда

Астон вила го купи 18-годишниот Недељковиќ од Црвена ѕвезда

Бирмингем, 23 јануари 2024 (МИА) – Одбранбениот фудбалер на Црвена ѕвезда, Коста Недељковиќ, стана и...

Емери за поразот од Манчестер јунајтед: Имавме фантастични 60 минути

Емери за поразот од Манчестер јунајтед: Имавме фантастични 60 минути

Манчестер, 27 декември 2023 (МИА) - Тренерот на Астон вила, Унаи Емери, се осврна на натпреварот од...

Два клуба од Премиер лигата подготвени да го купат Санчо

Два клуба од Премиер лигата подготвени да го купат Санчо

Лондон, 27 септември 2023 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Џејдон Санчо мож...

Image

Остани поврзан