• понеделник, 10 јуни 2024

Љупчо Палевски екстрадиран во земјава

Љупчо Палевски екстрадиран во земјава

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Љупчо Палевски-Палчо, првообвинет за двојното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и велешанецот Панче Жежовски е екстрадиран во земјава.

Вечерва тој слета на скопскиот аеродром и се очекува да биде пренесен во затворот „Шутка“.

Тој лани на 6 декември беше уапсен во Баликесир Турција, во обид да избега. бак/

Фото: МИА архива

 

Остани поврзан