• сабота, 25 мај 2024

Јавниот превоз во Скопје со неделен возен ред, жичницата на Водно нема да работи

Јавниот превоз во Скопје со неделен возен ред, жичницата на Водно нема да работи

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Јавниот превоз денеска ќе функционира по неделен возен ред, а жичницата на Водно нема да работи, соопшто Јавното сообраќајно претпријатие Скопје.

Како што се појаснува во соопштението, дежурни од седум до 14 часот ќе бидат билетарниците на Транспортен центар и таа во Ѓорче Петров. бд/са/

Фото: МИА архива

Остани поврзан