• недела, 26 мај 2024

Спасовски: Нема да дозволиме враќање во минатото кога шепотевме, се бориме за правда за сите!

Спасовски: Нема да дозволиме враќање во минатото кога шепотевме, се бориме за правда за сите!

21 април 2024

Носителот на листа на кандидати за пратеници од Изборна Единица 2, предводена од СДСМ и Коалицијата за европска иднина, Оливер Спасовски, се обрати на централниот митинг на СДСМ, Коалицијата за евроска иднина и кандидатот за претседател Стево Пендаровски.

„Почитувани граѓанки и граѓани, 

Ние нема да дозволиме да се вратиме во минатото кога шепотевме!

Се бориме за безбедна, стабилна и сигурна Македонија преку европските вредности во институциите!

Се бориме за Правда за сите!

Нема откажување од иднината! Победа!”, порача Спасовски.

СДСМ

__________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

 

Остани поврзан