• понеделник, 26 февруари 2024

Санкционирани 175 возачи во Скопје, 32 за управување под дејство на алкохол

Санкционирани 175 возачи во Скопје, 32 за управување под дејство на алкохол

Скопје, 12 февруари 2024 (МИА) - На територија на град Скопје изречени се вкупно 175 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 72 санкции, 17 мерки за возење без возачка дозвола, 32 санкции за управување под дејство на алкохол, шест санкции за користење мобилен телефон при возење, шест мерки за некористење сигурносен појас...

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, соопшти МВР.

Фото: МИА архива

Остани поврзан