• понеделник, 04 март 2024

Расчистени десет кривични дела, приведениот ги признал кражбите

Расчистени десет кривични дела, приведениот ги признал кражбите

Скопје, 29 септември 2023 ( МИА) - Во Полициската станица Радовиш вчера  е задржан С.Р.(21) од Радовиш, кој се сомничи дека извршил повеќе кривични дела на подрачјето на Радовиш.

Како што соопшти МВР, тој признал дека извршил девет кривични дела „тешка кражба“ и едно кривично дело „кражба“.

По целосно документирање на случаите, против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава. љм/цр

Фото: МИА архива

Остани поврзан