• понеделник, 17 јуни 2024

Приведен криминалец баран со потерница

Приведен криминалец баран со потерница

Скопје, 25 мај 2024 (МИА) - Полициски службеници од Полициското одделение Галате во гостиварски Сенокос, вчера во 20.35 часот го привеле Б.А.(45) од истото село, кој би баран со потерница врз основа на судска наредба за издржување на затворска казна од три години.

Како што соопшти МВР, Б.А. е спроведен во КПУ- Идризово во Скопје. нд/

Фото: МИА архива

Остани поврзан