• понеделник, 22 април 2024

Приведен крадец во Куманово

Приведен крадец во Куманово
Скопје, 13 март 2023 (МИА) - Полициски службеници од СВР Куманово вчера во 17:00 часот, го лишиле од слобода Ј.Л.(35) од Куманово.
 
Како што информираа денеска од МВР, тој се сомничи дека во текот на минатиот месец извршил пет кражби, од кои четири во продажни објекти и една од приватен имот.
 
Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветна пријава. цр/дма/
 
Фото:МИА

Остани поврзан